Податківці зволікають з підписанням договору про визнання електронної звітності: як діяти

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Лютий, 2016/№ 6
Відправили податківцям договір про визнання електронних документів. Квитанцію № 1 про прийняття договору отримали. А ось квитанція № 2 після закінчення 5 робочих днів так і не надійшла. Податківці порадили відправити договір наново, однак ситуація знову повторилася. Як правильно діяти в цьому випадку?
електронна звітність

На жаль, ситуація, описана в запитанні, зустрічається досить часто. Посилюється вона й тим, що в жодному нормативному документі не визначений строк, протягом якого податківці зобов’язані підписати договір про визнання електронної звітності.

Водночас в консультаціях, розміщених у ЗІР, податківці запевняють, що строк розгляду договору про визнання електронної звітності не може перевищувати 5 робочих днів (роз’яснення в категорії 401.02). Отже, податківці на місцях також зобов’язані дотримуватися цього строку.

Як свідчить практика, банальною причиною для відмови в підписанні договору можуть стати неправильно вказані в договорі П. І. Б. начальника ДПІ. Тому перед відправленням договору рекомендуємо уточнити ці дані у своїй податковій.

Тому, якщо до вас надійшла квитанція № 1, що підтверджує приймання податківцями договору про визнання електронної звітності, протягом 5 робочих днів податківці зобов’язані були надіслати і квитанцію № 2, в якій або підтвердити факт підписання договору, або зазначити причини для відмови в його укладенні.

Якщо квитанція № 2 не надходить, спочатку рекомендується звернутися до своєї податкової з метою з’ясування причин непідписання договору. Вимагайте надати письмові пояснення, чому не підписують договір.

Якщо усні прохання не допомагають, тоді слід скаржитися. Як свідчить практика, дієвим способом у цьому випадку є звернення до Антикорупційного сервісу ДФСУ «Пульс» (тел. (044) 284-00-07). Скарги там розглядають досить оперативно.

Як радикальний захід на незаконні дії податківців, що перешкоджають провадженню господарської діяльності, можна поскаржитися в прокуратуру.

Якщо в результаті такої «бездіяльності» податківців ви прострочили з реєстрацією ПН, звичайно, можна не сумніватися, що фіскали застосують штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН. Однак вважаємо, що їх можна оскаржити на підставі п. 2 ст. 218 ГКУ. Якщо довести, що ви вчинили всі можливі зі свого боку дії для укладення договору, але податківці неправомірно договір не уклали, ви повинні звільнятися від штрафних санкцій. Однак, найімовірніше, свою правоту доведеться виборювати в суді.

o.sumcova@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити