Теми статей
Обрати теми

Звіт з ЄСВ: якщо єдина працівниця в декреті

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Бухгалтер 911 Січень, 2016/№ 5
Друк
Єдина працівниця фізособи-підприємця пішла у грудні 2015 року у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, після закінчення якої вона планує використати відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Чи потрібно цьому підприємцю подавати звіт з ЄСВ без сумових показників?
ф. № Д4 з ЄСВ: подавати чи ні

На жаль, потрібно.

Від обов’язку подавати звіт № Д4 звільнені тільки ті роботодавці, у тому числі й фізичні особи — підприємці, які не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового або цивільно-правового договору. Це прямо вказано в  п. 11 розд. II Порядку № 435*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

У період відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною за працівницею зберігаються місце роботи та посада ( ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки). Тобто вона продовжує перебувати з підприємцем у трудових відносинах. Таким чином, уникнути подання звіту не вдасться.

Так які ж таблиці звіту за формою № Д4 формувати на єдину працівницю, яка перебуватиме в таких відпустках, а не працюватиме?

У звіті за формою № Д4 на працівницю, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до 3 років:

у таблиці 5 заповнюєте рядок у місяці початку та закінчення такої відпустки з відповідним кодом категорії особи у графі 7;

у таблиці 6 заповнюєте рядки тільки в тому випадку, якщо їй у звітному місяці нараховували виплати, які включаються до бази справляння ЄСВ, або щодо неї робили доплату до мінімального страхового внеску. Рядки без сумових показників, але з кількістю календарних днів перебування в трудових відносинах формувати щодо такої працівниці не потрібно!

img 1

Важливо! Неподання звіту за формою № Д4 або його несвоєчасне подання загрожує підприємству (підприємцю) штрафом у розмірі 170 грн. за кожне неподання або несвоєчасне подання, а його посадовим особам (ФОП) — адмінштрафом у розмірі від 510 до 680 грн.

А ось таблицю 1 звіту за формою № Д4 доведеться вам формувати щомісяця, навіть якщо інших працівників у вас не буде. У вступній частині таблиці 1 звіту за формою № Д4 таку працівницю під час розрахунку показника:

— «Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний період, осіб» — не враховуєте;

— «Штатна чисельність працівників» — уключаєте до розрахунку;

— «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати» — враховуєте, якщо їй нараховувалися у звітному місяці доходи, з яких справляється ЄСВ. Якщо ні, то ні.

buhgalter911@mail.ua

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі