Теми статей
Обрати теми

«З миру по крихті...» (деякі роз’яснення щодо заповнення звітів № 1-РА і 1-РТ)

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
Алкогольно-тютюнові звіти, з одного боку, є найбільш штрафонебезпечними (штраф — 17000 грн.), а з іншого — мало не найтаємничішими, оскільки запитань щодо їх заповнення безліч, а відповіді доводиться збирати «з миру по крихті...».
роздріб, алкоголь, тютюн, звіт, виправлення, строк, перенесення, знищені, зіпсовані товари

Подати заздалегідь. Звіти № 1-РА і № 1-РТ подаються до 10-го числа місяця, наступного за звітним. Отже, останній день подання — 9-те число. А якщо 9-те число збігається з вихідним/святковим днем? Податківці не проти того, щоб у разі такого збігу форми № 1-РА і № 1-РТ можна було подати на наступний робочий день після святкового/вихідного дня (http://sfs.gov.ua/anonsi/13383.html). Однак жодних законодавчих підстав для такого перенесення немаєПорядку № 49* про це ані слова, а п. 49.20 ПКУ «не працює», оскільки форми № 1-РА і № 1-РТ не є податковими звітами). Тому краще не сподіватися на те, що думка фіскалів залишиться незмінною, а подавати звіти заздалегідь або заручитися відповідною індивідуальною консультацією.

* Порядок заповнення форми звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в роздрібній мережі», затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. № 49.

img 1Не забудьте про те, що звіти № 1-РА і № 1-РТ подаються щомісяця (поки діє ваша ліцензія), навіть якщо у вас не було руху алкогольно-тютюнових товарів і залишки за ними є нульовими! Інакше — штраф!

Коли можна виправитися без штрафу. Якщо ви виявите помилку в уже поданому звіті, то виправитися можна тільки в тому випадку, коли граничний строк подання цього звіту (тобто 9-те число) ще не минув. Наприклад, помилки у звіті за травень можна виправити, подавши звіт наново не пізніше 09.06.2016 р. Але навіть це виправлення є поблажкою від податківців. Адже механізму самовиправления за цими звітами немає взагалі. Якщо ж 9-те число вже минуло, а помилку тільки-но виявлено, — пиши пропало. Тут хоч виправляйся, хоч ні — штрафу не уникнути**.

** Див. журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 21, с. 25.

Зіпсований товар — до графи 7. У листі від 05.05.2016 р. № 4626/к/99-99-12-01-01-14 ДФСУ порадила вказувати обсяги зіпсованих, знищених і втрачених товарів у колонці 7 звітів № 1-РА і № 1-РТ, супроводжуючи їх відповідними поясненнями.

Але при цьому незрозуміло, чи повинен потрапляти такий товар до графи 5 звіту. На нашу думку, можна використати один з двох варіантів:

1) або не показувати «зіпсоване з Ко» у графах 5 і 6 (показувати тільки у графі 7 з поясненням). Це логічніше, оскільки відповідає фактичному руху товару, продажам за РРО і декларації з «роздрібного» акцизу;

img 2Але та сама OPZ «лаятиметься» на такий спосіб заповнення.

2) або показувати «зіпсоване з Ко» у графі 5, пояснивши у графі 7, мовляв «у графі 5 наведений також бій і псування в такому-то розмірі». Деякі податківці так і радять діяти.

Який варіант обрати вам, краще уточніть у своїй податковій.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі