(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/10
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Березень , 2016/№ 13

Застосували ПСП без заяви. Виправляємося

http://tinyurl.com/y2jjp3b2
До зарплати працівника, який не подавав заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (ПСП), помилково застосовувалася пільга. Як виправити таку помилку? Чи потрібно подавати уточнюючі податкові розрахунки за формою № 1ДФ за ті звітні квартали, в яких роботодавець порушив порядок застосування ПСП?
ПСП, помилка, 1ДФ

Щоб виправити цю помилку, проведіть щодо працівника, до зарплати якого помилково застосовувалася ПСП, добровільний перерахунок з метою визначення правильності оподаткування. Таке право вам надає п.п. 169.4.3 ПКУ (ср. 025069200). Перерахунок проводиться за період, протягом якого до доходу працівника неправомірно застосовувалася ПСП. Під час перерахунку підприємство: 1) уточнює (перевіряє ще раз) місячні суми заробітної плати, нараховані (виплачені, надані) працівнику в періоді, що перевіряється; 2) проводить кінцеве оподаткування уточнених місячних сум заробітної плати та визначає окремо щодо кожного місяця періоду, що перевіряється, суму ПДФО, яка підлягає сплаті до бюджету; 3) порівнює розраховану внаслідок перерахунку суму ПДФО із сумою податку, яку була фактично утримано з доходів працівника в періоді, що перевірявся; 4) визначає результат перерахунку.

Згідно з п.п. 169.4.4 ПКУ у разі, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виявлено недоплату утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць.

Результат перерахунку підприємство відобразить у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний квартал, до якого входить місяць його проведення. Подавати в цьому разі уточнюючі податкові розрахунки за місяці, в яких роботодавець порушив порядок застосування ПСП, не потрібно!

Також роботодавцю в цій ситуації не потрібно нараховувати «самоштраф» за п. 50.1 ПКУ.

Аналогічно слід діяти в ситуації, коли з вини роботодавця пільга не надавалася працівнику, який мав на неї право і подав йому відповідну заяву про застосування ПСП (підтверджуючі документи у разі необхідності), або коли пільга застосовувалася в меншому розмірі. Тобто роботодавцю необхідно провести добровільний перерахунок ПДФО, визначити результат перерахунку і відобразити його у формі № 1ДФ за той звітний період, до якого входить місяць проведення такого перерахунку.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму роботодавець зменшує суму нарахованого податкового зобов’язання працівника за місяць, у якому було проведено перерахунок, та відображає це у звітності за формою № 1ДФ. Відповідно, на суму переплати зменшуються зобов’язання працедавця — податкового агента щодо сплати ПДФО до бюджету в місяці проведення перерахунку.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті