Страховий «лікарняний» стаж за 12 місяців: нюанси розрахунку Працівниця надала належним чином оформлений лікарняний лист, що підтверджує тимчасову непрацездатність з 19.04.2016 р. Стаж роботи на цьому підприємстві — 12 років. З 1 липня 2015 року за домовленістю сторін вона була переведена на неповний робочий день (2 години на день при 8-годинному робочому дні). Як розрахувати страховий стаж за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку?
Склали ПН на неплатника, а він... Контрагент не повідомив нас про те, що він є платником ПДВ. А в результаті ми склали та зареєстрували ПН як на неплатника. Місяць по тому покупець звернувся з проханням видати йому ПН. Чи зобов’язаний покупець був повідомити нас про те, що він був платником ПДВ? Чим ця ситуація є небезпечною для нас?
Якщо первинні документи затрималися в дорозі: що з витратами Життєві ситуації дуже часто виходять за межі того, що чітко врегульоване нормами чинного законодавства. Так, одне із запитань, відповідь на яке не вдасться відшукати на рівні нормативно-правових актів: що робити, якщо відображати витрати в обліку та фінзвітності вже нібито час, але документи, що підтверджують їх, з тих чи інших причин своєчасно не були отримані від контрагентів? «Рецепт» від Мінфіну є універсальним незалежно від ситуації. Його далі й обговоримо.
Виправлення у фінзвітності та «прибутковій» декларації Допустили помилку у фінзвітності, але виявили її тільки сьогодні? Ця стаття допоможе вам розібратися, як правильно вирішити подібну ситуацію. І оскільки дані фінзвітності є «вихідними» і для декларації з податку на прибуток підприємств (далі — ППП), то зачепимо також питання виправлення її показників.
Виплачуємо членські внески на користь «неприбутника»: чи потрібно коригувати фінрезультат з податку на прибуток? Вважаємо, багатьом із вас знайома ситуація, коли підприємство з тих чи інших причин прагне набути членства в якійсь організації (зокрема, для того щоб отримати додаткові можливості, привілеї, доступ до товарів/послуг тощо). Найчастіше таке членство є небезкоштовним і припускає сплату внесків. Водночас, як виявилося, з відображенням таких внесків в обліку з податку на прибуток у багатьох виникли проблеми. Пропонуємо розібратися з ними.
Складні наслідки простих рішень... (ППЄП перерахував гроші родичеві) Є «гарячі» запитання, відповіді на які ми б хотіли «донести» до наших читачів, оскільки такі ситуації зустрічаються часто-густо. Отже, ППЄП групи 2 перерахував гроші зі свого підприємницького рахунка на банківську картку дочки. Які наслідки таких дій? Чи можна так діяти? Що потрібно враховувати? Тож давайте розбиратися!