Теми статей
Обрати теми

Звіт з ЄСВ: працівниця звільнилася у відпустці до 3 років

Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж ПФУ
Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, вирішила звільнитися за власним бажанням. У такому разі, як правило, у бухгалтерів виникають однотипні запитання щодо заповнення Звіту за формою № Д4. Що ж, у нас є на них відповіді.
ЄСВ-звітність, Д4, звільнення, відпустка до 3 років, компенсація

Чи потрібно на таку працівницю у таблиці 5 Звіту за формою № Д4 формувати два рядки: один — із закінченням відпустки для догляду за дитиною днем звільнення, другий — з датою та підставою припинення трудових відносин?

Як відобразити суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки у таблиці 6 Звіту за формою № Д4? Чи потрібно щодо такої працівниці проставляти в графі 10 таблиці 6 код «10», а у графі 15 — кількість календарних днів перебування у трудових відносинах, якщо вона була звільнена у відпустці для догляду за дитиною (не стала до роботи)?

Дійсно, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, працівниця має право розірвати трудовий договір за власним бажанням ( ст. 38 КЗпП). Для цього їй зовсім не обов’язково переривати таку відпустку і виходити на роботу.

Під час проведення остаточного розрахунку роботодавець розрахує належні їй «трудові» виплати і нарахує на них ЄСВ. Залишиться лише відобразити такі події у Звіті з ЄСВ.

У таблиці 5 на працівницю формуйте один рядок, проставляючи, зокрема:

— у графі 7 — код категорії «1» — якщо для працівниці це місце роботи основне, або «2» — якщо звільнена працівниця — сумісниця;

— у графі 11 — дату звільнення;

— у графі 13 — підставу звільнення (норму КЗпП).

Створювати на працівницю ще один рядок у таблиці 5 з кодом категорії «6» (особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною до 3 років) у графі 7 та датою припинення такої відпустки у зв’язку із звільненням у графі 11 не потрібно.

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на працівницю формуємо рядок, в якому зазначаємо серед іншого:

— у графі 9 — код категорії застрахованої особи (див. додаток 2 до Порядку № 435, у загальному випадку «1» — оплата праці найманих працівників на загальних підставах);

— у графі 15 — кількість календарних днів у трудових відносинах у звітному місяці по дату звільнення включно;

— у графах 17 і 18 — загальну і таку, що увійшла до бази нарахування ЄСВ, суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки відповідно;

— у графі 21 — суму ЄСВ, нарахованого на суму компенсації, зазначеної у графі 18.

img 1Важливо! У таблиці 6 графу 10 у рядку із сумою компенсації за невикористану відпустку заповнювати не потрібно! Адже роботодавець нараховує не відпускні за дні відпустки, а компенсацію таких днів.

Потрібний приклад? Будь ласка img 2.

Припустимо, що працівницю, про яку йшлося у запитанні, було звільнено 9 вересня 2016 року. Під час проведення остаточного розрахунку їй було нараховано компенсацію за невикористану відпустку у сумі 1348,10 грн. (ЄСВ — 296,58 грн.).

Тоді підприємство заповнить таблиці 5 та 6 Звіту за формою № Д4 з даними на цю працівницю таким чином:

img 3

Фрагменти таблиць 5 та 6 Звіту за формою № Д4 за вересень 2016 року

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі