Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Електронна взаємодія з податківцями»: нюанси

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Квітень, 2017/№ 16
В обраному У обране
Друк
Ситуація. Підприємство бажає скористатися інструментом електронного кабінету «Листування з ДФС». Якщо підприємство обере спосіб взаємодії з податківцями через електронний кабінет, чи зможе воно в цьому випадку подавати звітність через «Медок»? Чи її потрібно буде подавати тільки через електронний кабінет?
електронний кабінет платника податків

Вважаємо, що якщо ви оберете спосіб взаємодії з податківцями через електронний кабінет, то все одно зможете подавати звітність через «Медок» або іншу програму. Судячи з консультації в категорії 135.03 ЗІР, згодні із цим і податківці.

Дійсно, п. 42-1.5 ПКУ передбачає, що платник, який пройшов ідентифікацію в електронному кабінеті, самостійно визначає спосіб взаємодії з податківцями: у загальному порядку або в електронній формі через електронний кабінет, про що робить відповідну відмітку в електронному кабінеті.

При цьому в цьому ж пункті вказано, що якщо він обирає «електронний» спосіб взаємодії, то далі «спілкування» з податківцями відбувається тільки засобами електронного зв’язку через електронний кабінет.

Норми виписані достатньо неоднозначно. Незрозуміло, що саме розуміти під «взаємодією з контролюючим органом».

На нашу думку, тут все ж ідеться саме про листування з податківцями, тобто отримання/направлення різного роду запитів/витягів/повідомлень. Якщо платник обрав електронний спосіб взаємодії з податківцями, то в «паперовому» вигляді вони йому направлятися не будуть.

img 1Крім того, є запитання: чи діють зараз взагалі норми ПКУ про електронний кабінет? Адже вони набувають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем упровадження в роботу програмного забезпечення електронного кабінету, але не пізніше 01.01.2018 р.

Підтверджує це насамперед п.п. 16.1.14 ПКУ, у якому йдеться про обов’язки платника. Так ось, у ньому встановлений обов’язок платника використовувати електронний кабінет тільки для листування з контролюючим органом.

Про обов’язок подавати звітність у ньому ні слова. Також про те, що звітність повинна подаватися через електронний кабінет, нічого не сказано і в «профільній» ст. 49 ПКУ. Єдиною підставою для відмови в прийнятті податкової звітності, поданої в електронній формі, є недійсний електронний цифровий підпис платника податків ( п. 49.3 ПКУ).

Крім того, і саме формулювання п. 42-1.5 ПКУ — «визначають спосіб взаємодії з контролюючим органом, а саме в загальному порядку або в електронній формі» — свідчить про те, що тут явно йдеться не про звітність.

Ну і нарешті те, що вибір електронного способу взаємодії з податківцями не зобов’язує платника подавати звітність виключно через електронний кабінет, підтвердили і самі податківці в консультації в категорії 135.03 ЗІР.

Проаналізувавши норми про електронний кабінет, у тому числі й про вибір способу взаємодії з контролюючим органом в електронній формі, податківці дійшли висновку, що: «подання звітності через електронний кабінет здійснюється за бажанням платника і не є обов’язковим».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно