Звітуємо за півріччя з податку на прибуток: коли головне — суть, а не форма

Юрій Товстоп’ят, податковий експерт, y.tovsopyat@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Липень, 2017/№ 29
В обраному У обране
Друк
Саме суть змін, внесених у форму декларації з податку на прибуток, на думку податківців, повинна відігравати визначальну роль при поданні звітності за півріччя. Тобто подавати вони рекомендують оновлену в ІІ кварталі форму*, що не відповідає вимогам ПКУ, зате повинна піти на користь самим платникам податків.
податок на прибуток, податкова звітність

* З урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну «Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 28.04.2017 р. № 467. Детальніше про ці зміни ви могли прочитати в статті «Слідами податкової реформи — 2017: зміни в прибуткову декларацію» в журналі «Бухгалтер 911», 2017, № 25.

Розпочнемо з того, що наказ № 897**, яким затверджена форма декларації з податку на прибуток, був змінений 09.06.2017 р. Тому якщо керуватися п. 46.6 ПКУ, подавати оновлену форму потрібно лише за звітний період «три квартали» 2017 року. Але, як ми і припускали, знайомлячи вас із внесеними у форму змінами, ДФСУ у черговий раз знехтувала цією напівживою-напівмертвою нормою.

** Наказ Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 20.10.2015 р. № 897.

«Враховуючи, що видання наказу № 467 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які впливають на показники бюджету поточного року, платникам податку на прибуток підприємств, що звітують щокварталу за звітний період — півріччя поточного року, рекомендується подавати податкову декларацію за оновленою формою». Таких висновків головне податкове відомство дійшло в листі від 30.06.2017 р. № 16989/7/99-99-15-02-01-17.

Цінністю листа є також «порядковий» аналіз змін, що сталися в декларації (у тому числі в її складових — додатках), подібний до того, який раніше провели і ми.

У реєстрі електронних форм податкових документів*** під № 1 гордо красується вже оновлена форма декларації (ідентифікатор — J0100116). Не відстала і «річна» форма-аналогія (J0108104).

*** Реєстр форм звітних документів платників податків — юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів ДФС України (http://sfs.gov.ua/data/material/000/103/154157/Forms n2.htm).

Зверніть увагу також на такий характерний момент. У листі дострокове застосування форми ДФСУ рекомендує лише квартальним платникам податків , у той час як переважна більшість звітує з податку на прибуток раз на рік.

Граничний строк подання декларації квартальними платниками податку спливе в середу, 9 серпня.

Сміємо припустити, що таке упущення ДФСУ припустила лише тому, що до закінчення року (звітного періоду для таких платників) ще дуже багато часу, а до граничних строків подання ними податкової звітності — і того більше . Тому відсутність прямої вказівки про те, що застосовувати форму річникам потрібно буде при поданні звітності вже за 2017 рік, зовсім, на нашу думку, не означає, що тут «зіграє» п. 46.6 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд