Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Акцизна накладна і декларація акцизного податку: «косметичні» правки

Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Червень, 2017/№ 24
В обраному У обране
Друк
З 06.06.2017 р. оновили форми «лівопаливної» акцизної накладної, розрахунку коригування до неї і заявки на поповнення (коригування) залишку палива. Крім того, дісталося і Порядку № 2181, що регулює правила їх заповнення. За допомогою іншого наказу оновили форму декларації акцизного податку і супутнього їй Порядку № 142. Пропонуємо ознайомитися!
паливний акциз, акцизні накладні, розрахунок коригування, заявка на поповнення (коригування) залишку палива, декларація акцизного податку

1 Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затверджений наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218.

2 Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджений наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14.

«Порушник спокою» № 1 — наказ № 4523. Він у справі img 1 з 06.06.2017 р. Що ж завдяки його втручанню змінилося по суті?

3 Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін у форму акцизної накладної, форму розрахунку коригування акцизної накладної, форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» від 24.04.2017 р. № 452.

Акцизна накладна @ розрахунок коригування. У формі цих документів додали новий тип причини «6», за яким такі документи не надаються одержувачеві пального — «виробництво пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно)». Нагадаємо, що складати акцизні накладні в такому разі виробник «у себе на виході» зобов’язаний ( абз. 3 п. 231.1 ПКУ), але подальше «ходіння» такого пального «лівопаливним» акцизом не обкладається4.

4 Про це ви могли дізнатися із статті «Другий ешелон»: новації-2017 за «іншими» податками» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 1-2).

При цьому зазначено, що обов’язкові реквізити акцизної накладної, які ідентифікують одержувача пального, визначені пп. «г» і «ґ» п. 231.1 ПКУ, у разі такого відвантаження виробник пального не вказує.

Заявка на поповнення (коригування) залишку палива. Формально цей документ викладений у новій редакції. По суті ж зміни в ньому також не такі істотні. Окрім типу заявки («основна» або «коригуюча»), у деяких випадках потрібно вказувати також тип причини, з якої її складаєте.

img 2«1» — при відвантаженні на умовах, передбачених ст. 229 ПКУ;
«2» — при складанні Державним агентством резерву України.

Порядок № 218 зазнав низки уточнюючих (у тому числі у зв’язку з оновленням форм указаних вище документів) поправок.

Наостанок до акцизної тематики — з 06.06.2017 р. набув чинності ще один наказ — № 4515. Він змінив форму декларації акцизного податку.

5 Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін у форму декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» від 24.04.2017 р. № 451.

Але якщо зміни набули чинності в червні, то формально (згідно з п. 46.6 ПКУ) уперше подавати декларацію за оновленою формою доведеться лише за липень, тобто в останньому місяці літа (не пізніше за понеділок, 21 серпня). Ближче до справи ці зміни обговоримо детальніше img 3.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно