Залік бюджетного відшкодування в рахунок податку на прибуток неможливий

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Червень, 2017/№ 24
В обраному У обране
Друк
З бюджетним відшкодуванням ПДВ «живими грошима» багато платників намагаються взагалі не зв’язуватися. Але при цьому були б не проти направити суму бюджетного відшкодування в рахунок сплати інших податків. Тим паче, що така можливість передбачена п. 200.4 ПКУ. Але що думають податківці і Мінфін з приводу такого заліку?
бюджетне відшкодування ПДВ, залік у рахунок інших податків

Спершу нагадаємо, що п. 200.4 ПКУ передбачає два способи отримання бюджетного відшкодування ПДВ:

1) грошима;

2) у рахунок сплати зобов’язань або податкового боргу за іншими платежами, які сплачуються до держбюджету.

От якраз із тим, які податки можна вважати «держбюджетними», виникло багато питань. Чи можна, наприклад, таким вважати податок на прибуток? Адже згідно зі ст. 29 БКУ* податок на прибуток надходить до загального фонду Держбюджету. Але надходить він туди не в повній сумі, а тільки в розмірі 90 %.

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

Спочатку податківці погоджувалися з тим, що бюджетне відшкодування можна «пустити» в рахунок сплати всіх податків, указаних у ст. 29 БКУ (лист ДФСУ від 20.07.2016 р. № 15705/6/99-99-15-03-02-15, лист ГУ ДФС у м. Київ від 03.06.2016 р. № 12305/10/26-15-12-02-14). Тобто це міг бути і податок на прибуток.

Але потім фіскали передумали .

Нинішня їх позиція зводиться до того, що залік бюджетного відшкодування допускається тільки в рахунок платежів, які повністю потрапляють до держбюджету (лист ДФСУ від 21.03.2017 р. № 882/4/99-99-12-03-02-13).

Такими, наприклад, є акцизний податок, рентна плата за користування радіочастотним ресурсом. Загалом, раз, два і все.

Інакше кажучи, погасити бюджетним відшкодуванням податок на прибуток узагалі не можна — навіть у частині 90 %.

Підтримав цю позицію фіскалів, на жаль, і Мінфін (лист Мінфіну від 21.04.2017 р. № 35130-12-10/11072).

Цей лист містить такий висновок: залік суми бюджетного відшкодування з ПДВ у рахунок платежів, надходження яких розподіляються між державним і місцевим бюджетом, ПКУ не передбачає .

Хоча, правду кажучи, чому тоді відразу в п. 200.4 ПКУ не можна було зробити зауваження про те, що такі податки повинні в повній сумі сплачуватися до Держбюджету? Адже той же податок на прибуток сплачується єдиною платіжкою без розділення на 90 % і 10 %.

Загалом, як завжди, «благі» наміри законодавців на практиці так і залишаються практично непрацюючою нормою.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд