Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Від яких помилок рятує норма про «залізне право» на податковий кредит?

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@mail.ua
Бухгалтер 911 Жовтень, 2017/№ 44
Друк
Як бути з податковим кредитом, якщо в податковій накладній постачальник допустив помилку? Чи можна в цьому випадку покладатися на норму про «залізне право» на податковий кредит, у якій зазначено, що якщо податкова накладна пройшла реєстрацію, то вона беззастережно надає право на податковий кредит?
право на податковий кредит, помилка в податковій накладній

Дійсно, з 01.07.2017 р. запрацював абз. 3 п. 201.10 ПКУ, згідно з яким податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені і зареєстровані після 1 липня 2017 року, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для відображення податкового кредиту і не потребують будь-якого додаткового підтвердження.

Але чи так усе однозначно? Що думають податківці із цього приводу? Звернемо увагу на лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 11.07.2017 р. № 1095/ІПК/10/04-36-12-01-16, у якому податківці «пройшлися» по реквізитах податкової накладної і пояснили, які помилки критичні для податкового кредиту, а які — ні.

Аналізуючи критичність/некритичність помилки в тому чи іншому реквізиті, на чільне місце податківці ставлять можливість ідентифікації операції. І це правильно. Податкова накладна повинна надавати чітке уявлення про те, що йдеться про постачання, яке дійсно мало місце (тобто відповідає операції, на яку виписаний первинний документ на постачання).

На думку податківців, позбавляють покупця права на податковий кредит помилки: (1) в даті податкової накладної; (2) номенклатурі товарів; (3) сумі ПДВ і (4) загальній сумі постачання.

img 1Із цими реквізитами краще не ризикувати.

І дійсно, якщо помилка допущена в цих реквізитах, уже може виникнути запитання: чи та це операція, яка вказана в первинці?

Хоча тут потрібно дивитися на «характер» помилки. Наприклад, узяти помилку в номенклатурі. Критичною вона може стати лише в тому випадку, коли номенклатура в податковій накладній указана так, що неможливо зрозуміти, що йдеться про товар/послугу, який значиться в первинці.

Увага! Як критичну податківці ще називають і помилку в коді УКТ ЗЕД. Знову ж таки, посилаючись на те, що така помилка заважає ідентифікації операції. Але ми категорично не згодні із цим. Якраз норма про «залізне право» і повинна рятувати при такій помилці. Раніше код УКТ ЗЕД не вказувався в податковій накладній, і як же тоді довгі роки ідентифікували операцію? img 2.

А ось серед помилок, які не заважають ідентифікувати операцію (тобто допустимі), податківці називають:

— помилку в ознаці імпортного товару (гр. 3.2);

— незначні помилки в найменуванні платника;

— помилки в кількості (обсязі) (гр. 6);

— помилки в ціні за одиницю (гр. 7) (наприклад, за рахунок округлення, при тому що сума податкових зобов’язань і загальна сума постачання відповідають первинним документам).

img 3Те ж саме стосується загальної суми коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі