Працівник іде у відпустку: коли платити зарплату?

Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Ситуація. Працівник іде у відпустку з 16.09.2019 р. по 29.09.2019 р. Строки виплати зарплати на підприємстві: 7-го і 22-го числа кожного місяця. Чи обов’язково разом з відпускними виплачувати працівникові аванс за вересень чи можна виплатити відразу всю вересневу зарплату в жовтні? Чи можна виплатити аванс у встановлений строк, якщо цей день для працівника не є робочим (він буде у відпустці)?

Виплачуючи зарплату, роботодавець зобов’язаний дотримуватися строків, установлених ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці. Згідно із цими нормами зарплату потрібно виплачувати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.

Тож варіант «виплатити всю вересневу зарплату в жовтні» відразу відпадає.

Ідемо далі. Зарплата за другу половину місяця повинна виплачуватися не пізніше за 7-ме число наступного місяця. Виходячи із цього, аванс потрібно виплатити не пізніше за 22-ге число поточного місяця. Конкретні строки виплати зарплати встановлюють у колдоговорі.

Зарплату виплачують у робочі дні. Якщо день виплати збігся зі святковим/неробочим днем або вихідним, виплату здійснюють напередодні.

Зверніть увагу: у ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці йдеться про святкові/неробочі дні, перелічені в ст. 73 КЗпП, і про вихідні дні, встановлені на підприємстві відповідно до ст. 67 КЗпП. Але «відпускні» дні до них не належать.

Тому виплата зарплати (у тому числі авансу) в період перебування працівника у відпустці, але в робочий день за графіком роботи підприємства цілком відповідає чинному законодавству. Наприклад, ви можете перерахувати аванс відпускникові 20 вересня на його банківську картку.

22.09.2019 р. — вихідний (неділя), тому виплату робимо напередодні — 20.09.2019 р. (п’ятницю).

Зверніть увагу: роботодавець не зобов’язаний виплачувати аванс раніше встановленого строку разом з відпускними. Річ у тому, що ч. 4 ст. 115 КЗпП і ст. 21 Закону про відпустки вимагають виплачувати заздалегідь (не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки) тільки відпускні. Щодо виплат за відпрацьований час подібних вимог у законодавстві немає.

Таким чином, зарплату за першу половину місяця (аванс) підприємство може виплатити працівникові або перед відпусткою (разом з відпускними), або у строк, установлений для виплати зарплати. Усе залежить від того, як це прописано в колдоговорі.

Нюанси виникають за ситуації, коли зарплата виплачується готівкою з каси. У такому разі якщо немає бажання виплачувати аванс разом з відпускними, є й інший шлях. Включити працівника до «авансової» зарплатної відомості, а після закінчення граничного строку виплати зарплати за нею — неотримані працівником кошти депонувати і виплатити тоді, коли працівник за ними звернеться.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі