Подарунки — дітям. А що з ПДФО/ВЗ/ЄСВ?

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці
Бухгалтер 911 Грудень, 2019/№ 49
В обраному У обране
Друк
Малюки (і не лише) люблять подарунки. За принципом: чим більше, тим краще. А новорічні свята тільки підігрівають їх апетит. Тому додатковий подарунок від «батьківського» підприємства ніколи зайвим не буде. Завдання бухгалтера в цій справі — правильно все облікувати. Із цим і допоможемо.

Паперово-оформлювальне. Для того, щоб у подарунковій справі комар носа не підточив, вам будуть потрібні: документи на придбання подарунків (кошторис, договір, накладна тощо), наказ на видачу дитячих подарунків; відомість видачі подарунків з підписами одержувачів, акт на списання дитячих подарунків. Також зберіть копії свідоцтв про народження дітей.

Зверніть увагу: при складанні наказу сформулюйте його так, щоб саме батьки (а не діти) були одержувачами подарунків. Наприклад, використайте таке формулювання: «вручити працівникам, що мають дітей до 18 років, подарунки до дня святого Миколая».

ПДФО/ВЗ. Підпункт 165.1.39 ПКУ виводить з-під оподаткування вартість негрошових подарунків у частині, яка не перевищує 25 % однієї мінзарплати (з розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року. З неоподатковуваних ПДФО подарунків військовий збір також не утримують.

Так, не оподатковуємо ПДФО і ВЗ негрошові подарунки, вартість яких не перевищує у 2019 році 1043,25 грн. (з розрахунку на місяць).

Якщо ви плануєте дарувати дитячі подарунки у 2020 році, наприклад до Різдва (нарахування «подарункового» доходу пройде у 2020 році), то вартість неоподатковуваних подарунків має дорівнювати 1180,75 грн. з розрахунку на місяць (виходячи з проєкту держбюджету — 2020).

При цьому подарунковий дохід нам обов’язково потрібно відобразити у формі № 1ДФ з ознакою доходу «160».

Якщо ж вартість подарунка перевищує неоподатковувану межу, то сума перевищення перетвориться для фізособи-одержувача на додаткове благо (див. п.п. «е» п.п. 164.2.17, п. 174.6 ПКУ, ознака доходу «126»).

У базу оподаткування ПДФО такої подарунок — додаткове благо повинен буде потрапити збільшеним на «натуральний» коефіцієнт.

Тож граничну вартість «дитячого» подарунка краще не перевищувати.

ЄСВ. Якщо одержувачами дитячих подарунків будуть батьки, то ЄСВ не нараховуємо, керуючись п. 8 розд. II Переліку, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170. У ньому вартість подарунків до свят для дітей працівників зазначена серед виплат, на які не нараховується ЄСВ.

Дитячий вік законодавство обмежує 18 роками.

Якщо ж працівник отримає подарунок на свою дитину, якій уже виповнилося 18 років, то вартість подарунка перетвориться для такого працівника на зарплату. Тобто доведеться сплатити ЄСВ. Саме тому вище ми рекомендували не перевищувати межу у 18 років і мати під рукою свідоцтва про народження дітей.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд