«Паливні» акцизні накладні: життя після першого липня

В обраному У обране
Друк
Шевчук Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 27
Про акцизні накладні (та розрахунки коригування до них) на сторінках нашого видання ми говоримо істотно рідше, ніж про ті ж податкові накладні. Але з огляду на те, що з 01.07.2019 р. ця тема стала ближче багатьом новим платникам, ми вирішили виправити цей недолік. Отже, в першій статті цього циклу до вашої уваги пропонуємо загальні правила, що стосуються складання та реєстрації акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН).

Тотальний контроль за рухом пального з 01.07.2019 р. повинен забезпечуватися в тому числі тим, що на кожну операцію з реалізації/ввезення повинна складатися акцизна накладна (далі — АН).

Реалізація: нове звучання

Тому нагадаємо, що реалізація пального згідно з п.п. 14.1.212 ПКУ — це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

— до акцизного складу;

— до акцизного складу пересувного;

— для власного споживання чи промислової переробки;

— будь-яким іншим особам .

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

а) у споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

б) при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Платники акцизу (в «паливному» контексті) — це особи, які реалізують пальне (п.п. 212.1.15 ПКУ). Якщо немає реалізації в розумінні ПКУ (див. визначення вище), то й платниками акцизу ви не є.

Важливо! Для цілей ліцензування операцій з пальним підхід не такий!1

1 Див., наприклад, статтю «Проблеми «пального» акцизу: талони і Ко» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 26).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити