Використання карток для розрахунків у ЗЕД: нові «опції»

В обраному У обране
Друк
Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 29
За юрособами і ФОП закріпили право проводити розрахунки за ЗЕД-договорами з використанням електронних платіжних засобів (карток) уже і з гривневих рахунків. Цей момент окремо прописали в Положенні № 2* (за допомогою постанови № 77**, що змінює її). Що насправді нового в цьому нововведенні і як використати у своїх цілях ці нові «опції» — читайте у пропонованому до вашої уваги матеріалі.

1 Положення про здійснення операцій з валютними цінностями, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2.

2 Постанова Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 13.06.2019 р. № 77. Розпочала діяти з 14.06.2019 р. Опубліковано на сторінці офіційного інтернет-представництва НБУ 13.06.2019 р. за посиланням: bank.gov.ua/document/download?docId=96815443.

Як було? Розпочнемо з того, що раніше п. 8.3 Інструкції № 4923:

3 Інструкція про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків-резидентів і нерезидентів, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492.

забороняв юрособам і фізособам-підприємцям використовувати кошти з поточних рахунків (гривневих і інвалютних) за допомогою електронного платіжного засобу для здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами);

— прописував виняткові напрями використання інвалютних поточних рахунків за допомогою електронного платіжного засобу (одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження тощо).

З 04.04.2019 р. Інструкцію виклали в новій редакції, і ця заборона з неї зникла.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити