Закон про українську мову: до чого готуватися бізнес-середовищу?

В обраному У обране
Друк
Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Травень, 2019/№ 20
Новий Закон* викликав бурхливі дискусії в діловій громадськості… Але зараз поговоримо не про це, а про те, як бізнесу зустрічати цей документ. А це, як ви переконаєтеся, вимагатиме певних зусиль, витрати часу та фінансових ресурсів. Принаймні тим, хто раніше не ставив українську мову в пріоритет. Звернемо увагу на важливий елемент Закону — санкції за порушення в цій сфері.

* Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 р. № 2704-VIII (далі — Закон).

Розпочнемо з того, що 15.05.2019 р. цей Закон був підписаний Президентом, а 16.05.2019 р. його текст з’явився на офіційному сайті газети ВРУ «Голос України» (http://www.golos.com.ua/article/317062).

Закон набере чинності через два місяці з дня його опублікування. Але низка норм, зазначених у Прикінцевих та перехідних положеннях, «побіжить» пізніше цього строку.

Що стосується «звичайних» підприємств? Річ у тому, що більшість норм нового Закону стосуватимуться органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій державної та комунальної форм власності (і схожих до них).

Але «зачеплять» нововведення й звичайні підприємства, установи та організації.

Особливу увагу слід звернути на ст. 30 Закону, яка регулює застосування української мови у сфері обслуговування споживачів.

Норми цієї статті розпочнуть діяти лише через 18 місяців з дня набрання чинності Законом, тобто вже у 2021 році.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити