Неприбутківець виплачує матдопомогу

В обраному У обране
Друк
Солошенко Людмила, податковий експерт
Бухгалтер 911 Жовтень, 2019/№ 43
Неприбуткову організацію (НПО) цікавило: чи можна виплатити неоподатковувану матеріа­льну допомогу своєму співробітникові? Чи не буде це вважатися розподілом доходів серед своїх? Чи не виключать за це з Реєстру НПО? Розбираємося.

Побоювання НПО небезпідставні й продиктовані п.п. 133.4.1 ПКУ, який забороняє розподіляти серед своїх доходи (прибутки), отримані НПО. Нагадаємо: п.п. 133.4.1 ПКУ обумовлено низку умов, яким повинна відповідати неприбуткова організація. Одна з них — установчі документи НПО повинні містити заборону на розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Проте не вважається розподілом фінансування витрат, визначених п.п. 133.4.2 ПКУ, тобто витрат на утримання НПО, реалізацію мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених в установчих документах НПО. Звідси й виникло запитання: чи не виявиться виплата працівникові матдопомоги порушенням (забороненим розподілом доходів)?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити