Не «кешбеком» єдиним: нове про «акцизні» штрафи в Законі № 129 Як це часто буває, не все важливе лежить на поверхні. В охрещеному з легкої руки мас-медіа «Законі про «кешбек» (він же — Закон № 129*) є й «підводна частина айсберга». У цьому матеріалі вашій увазі зміни, які цей Закон вносить до порядку оподаткування акцизним податком, зокрема, змінені строки початку застосування деяких «акцизних» штрафів**. Отже, подробиці в студію!
РРО-зміни: дайджест У багатьох були сумніви/надії. Але підсумок — «підписано». З деякими компенсаторами — перевірочний мораторій (можливий) і Ко. До чого готуватися? Зараз коротко. А детальніше — в окремих матеріалах нашого журналу.
Суди про виправлення ПДВ‑помилок Податкове законодавство ґрунтується на презумпції правомірності рішень платника. Проте на практиці податківці часто схильні тлумачити законодавчі норми на свою користь. У таких випадках практична реалізація вищезгаданого принципу можлива тільки на рівні судових спорів. Давайте поглянемо на свіжу судову практику і з’ясуємо, яких висновків суди тепер доходять у питаннях виправлення ПДВ помилок!
Помилки у формі № 1ДФ: виправляємося чи розслабляємося? Незважаючи на те, що порядок заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ залишається практично незмінним зі свого «народження», податківці люблять «нібито уточнювати» свої роз’яснення щодо його заповнення, змінюючи зміст цих «опусів». Тому бухгалтери, плутаючись у таких роз’ясненнях, допускають помилки, про способи виправлення яких ми й поговоримо в цій статті. Але спершу з’ясуємо: а чи потрібно виправляти?
Виправляємо помилки в розділах I і II форми № 1ДФ Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ ми з вами говорили в попередній статті. Тут же пропонуємо розглянути механізм виправлення.
Бонуси в роздробі Практично всі великі роздрібні компанії розробляють безліч програм лояльності. Серед них — так звана бонусна програма: постійні покупці накопичують бонуси для подальшого обміну їх на матеріальні вигоди (дисконт, безоплатний товар тощо). Крім того, бонусна програма допомагає вирішити питання з розмінною монетою. Так, замість здачі дрібними грошима продавець може зарахувати покупцеві «копійки» на бонусну картку або, навпаки, списати частину бонусів у рахунок оплати товару. А ось як усе це відображати в обліку — розповімо саме зараз.
Неприбутківець виплачує матдопомогу Неприбуткову організацію (НПО) цікавило: чи можна виплатити неоподатковувану матеріальну допомогу своєму співробітникові? Чи не буде це вважатися розподілом доходів серед своїх? Чи не виключать за це з Реєстру НПО? Розбираємося.
Калькуляція: що за документ? Роль калькулювання в діяльності виробничого підприємства складно переоцінити. Сформувати адекватну ціну, спрогнозувати прибуток, виявити перевитрату сировини/матеріалів — із цими (і не лише) завданнями допоможе впоратися калькуляція собівартості продукції (робіт, послуг). А чи потрібно складати цей документ у бухоблікових цілях? І чи зобов’язано підприємство надавати його фіскалам при перевірках? Про це й поговоримо.
Нульовому РК не місце в ПДВ-декларації Підприємство отримало від свого постачальника у вересні товар і податкову накладну (ПН). У тому ж місяці стало відомо, що постачальник при складанні ПН допустив помилку в коді товару згідно з УКТ ЗЕД. Тому він відразу склав нульовий розрахунок коригування (РК) і зареєстрував його в ЄРПН. Чи потрібно покупцеві при заповненні ПДВ-декларації показувати такий РК?