Бонуси в роздробі

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт
Бухгалтер 911 Жовтень, 2019/№ 43
Практично всі великі роздрібні компанії розробляють безліч програм лояльності. Серед них — так звана бонусна програма: постійні покупці накопичують бонуси для подальшого обміну їх на матеріальні вигоди (дисконт, безоплатний товар тощо). Крім того, бонусна програма допомагає вирішити питання з розмінною монетою. Так, замість здачі дрібними грошима продавець може зарахувати покупцеві «копійки» на бонусну картку або, навпаки, списати частину бонусів у рахунок оплати товару. А ось як усе це відображати в обліку — розповімо саме зараз.

Передусім зауважте: усі умови програми лояльності мають бути задокументовані в продавця й оприлюднені ним відповідним чином для всіх покупців. Умови випуску бонусних карток, кількість і порядок нарахування бонусів (відсоток від продажу) та інші особливості визначають в умовах такої програми лояльності.

Тобто має бути чітко прописана та сума знижки, на яку може претендувати кожен покупець, який бере участь у програмі лояльності і пред’явив бонусну картку. Власне, за допомогою такої картки відбувається накопичення/списання бонусів. Вона, по суті, підтверджує право її пред’явникові отримати знижку в розмірі нарахованих бонусів.

Принцип бонусної програми

Програма лояльності (бонусна програма) використовується найчастіше в роздрібних супермаркетах. Тобто спочатку товар оплачується за повною його вартістю — без надання знижки в момент продажу.

При цьому з кожної купівлі покупцеві нараховуються бонуси на його картку лояльності, а накопичені таким чином бонуси він може витратити частково або повністю в рахунок наступної купівлі. По суті, бонус — це зобов’язання продавця надати покупцеві знижку за умови, що він скористається своїм правом на її отримання. Інакше кажучи, підприємство при продажу певного товару надає покупцеві знижку, на яку він може зменшити вартість своєї наступної покупки.

Коли умови програми погоджені і затверджені, наступний крок — продавець береться до випуску бонусних карток.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити