Теми статей
Обрати теми

Винагорода за ЦПД у Звіті з ЄСВ

Вишневський Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Грудень, 2020/№ 49
Друк
Якщо підприємство чи ФОП укладає з фізособами договори про надання послуг або про виконання робіт, то виплати за цими договорами входять до бази нарахування ЄСВ. Отже, вони повинні потрапити й до Звіту з ЄСВ.
Зміст статті:

Суму винагороди за цивільно-правовими договорами (далі — ЦПД) на виконання робіт (надання послуг) включаємо до Звіту за формою № Д4, сформованого за той місяць, у якому вона була нарахована в бухобліку.

Таблиця 5

У таблиці 5 відображаємо інформацію про дату початку та/або закінчення цивільно-правових відносин з категорією особи «3» у графі 8.

Важливо! За рядками з датами початку/закінчення ЦПД кадрові графи 12 — 15 не заповнюємо. У графі 16 зазначаємо документ-підставу: «договір від № ».

У графі 17 підставою для припинення ЦПД буде: для договорів підряду — «гл. 61 ЦКУ»; для договорів послуг — «гл. 63 ЦКУ».

Таблиця 6

У таблиці 6 винагороду, нараховану звичайним страхувальником, відображаємо в окремому рядку з кодом категорії застрахованих осіб «26» у графі 9.

Якщо винагорода нарахована за один місяць, графу 10 не заповнюємо.

Важливо! Якщо строк виконання робіт / надання послуг за ЦПД припав на декілька місяців, то для цілей нарахування ЄСВ суму за договором ділимо на кількість календарних місяців, протягом яких діяв ЦПД. При цьому неважливо, повні це місяці чи ні. Так, наприклад, якщо згідно з договором підряду роботи виконувалися з 26 жовтня по 2 листопада і винагорода за виконані роботи нарахована в листопаді, то її загальну суму ділимо на 2. Адже період виконання робіт припав на два місяці: жовтень і листопад (див. приклад далі).

Винагороду, яка припадає на кожен календарний місяць, відображаємо в окремому рядку таблиці 6. За такими перехідними сумами в графі 10 таблиці 6 проставляємо КТН «1» (сума доходу за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць).

Графу 15 (кількість календарних днів у трудових (цивільно-правових) відносинах) за рядком із сумою винагороди заповнюємо, тільки якщо вона нарахована особі, яка не перебуває зі страхувальником у трудових відносинах або перебуває, але трудові виплати їй у звітному місяці не нараховувалися.

Зверніть увагу: якщо сторонній фізособі, з якою укладено ЦПД, у звітному місяці не нараховувалася винагорода, на неї все одно формуємо рядок у таблиці 6 з кількістю днів у цивільно-правових відносинах (графа 15), але без сумових показників.

Приклад. Зі сторонньою особою (непрацівником підприємства) Голотою Оксаною Антонівною укладено договір про надання послуг від 23.10.2020 р. № 435. Згідно з актом послуги надавалися з 26 жовтня по 2 листопада 2020 року. Сума винагороди становить 30000 грн і нарахована в листопаді.

Дивимося рис. 1 і 2.

img 1

Рис. 1. Фрагменти таблиць 5 і 6 Звіту з ЄСВ за жовтень. ЦПД

img 2

Рис. 2. Фрагменти таблиць 5 і 6 Звіту з ЄСВ за листопад. ЦПД

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі