Теми статей
Обрати теми

Якщо попередній роботодавець неправильно зробив записи в трудовій книжці...

Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Ситуація. 12.02.2020 р. на попередньому підприємстві працівник переведений з основного місця роботи на сумісництво. У трудовій книжці є запис про переведення, запису про звільнення немає. Тепер цей працівник працевлаштується на наше підприємство на основне місце роботи. Як правильно зробити запис у трудовій книжці?

На практиці застосовують два варіанти зміни статусу роботи «основний працівник → сумісник»: через звільнення-прийняття і через переведення. Деякі кадровики віддають перевагу варіанту переведення з основного місця роботи на сумісництво без припинення трудових відносин (як у нашій ситуації). Але ми все ж рекомендуємо при зміні статусу роботи використовувати варіант звільнення-прийняття. Цей варіант підтримує і Мінсоцполітики в листах від 22.06.2012 р. № 93/06/187-12, від 14.06.2016 р. № 121/06/187-16, від 18.10.2017 р. № 446/0/22-17/134. І хоча «працеоплатне» відомство зазвичай приділяє увагу зворотному процесу (переходу із сумісництва на основне місце роботи), цей підхід актуальний і для випадку «основний працівник → сумісник». Чому?

Річ у тому, що переведення на іншу роботу регламентоване ст. 32 КЗпП і допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП, і в інших випадках, передбачених законом. При цьому, як зазначає Верховний Суд України, «переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором».

Див. п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9.

Якщо ж працівник залишається працювати на тій самій посаді на підприємстві, а змінюється лише його статус (з основного працівника він перетворюється на сумісника), то застосовувати переведення в розумінні ст. 32 КЗпП неправильно. Потрібно звільнити працівника з посади за основним місцем роботи, а потім прийняти на роботу за сумісництвом за новим трудовим договором.

Зверніть увагу! Трудові книжки сумісників ведуть тільки за основним місцем роботи. Також за основним місцем роботи до трудової книжки вносять записи про роботу за сумісництвом (за бажанням працівника) (пп. 1.1, 2.14 Інструкції № 58*).

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

У нашому випадку попередній роботодавець некоректно вніс записи до трудової книжки працівника, у зв’язку з чим у нового роботодавця і виникло запитання про правильність заповнення трудової.

Так ось, для нового роботодавця жодних особливостей немає! Ви у звичайному порядку вносите до трудової запис про прийняття працівника на роботу.

Виправити неточності в записах може тільки той роботодавець, який вніс ці записи (п. 2.6 Інструкції № 58). Але тут є ряд нюансів:

— як видати працівникові трудову книжку, щоб він пішов з нею до старого роботодавця?

— фактично в попереднього роботодавця все було оформлено як переведення. Відповідно з його позиції й виправляти нічого.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі