Затверджено Перелік ризикових товарів для блокування ПН/РК ДПСУ наказом від 03.02.2020 р. № 67 затвердила Перелік кодів «ризикових» товарів, який застосовується при визначенні відповідності ПН/РК критеріям ризиковості операцій. Цей Перелік — останній «ключик», який потрібен був фіскалам для повноцінного запуску блокування ПН/РК за новим «блокувальним» Порядком № 1165*. Подробиці — далі.
Відомості про бенефіціарів: нова хвиля Ще свіжі в пам’яті величезні черги до держреєстратора у зв’язку із введенням обов’язку подання інформації про кінцевих бенефіціарів. Хоча все й «вирішилося мирним шляхом», ця проблема наробила чимало шереху! Тож тепер одна згадка бенефіціарів у контексті взаємодії з держреєстратором викликає холодний піт. Щоб бути готовими до нових віянь, пропонуємо вам уже зараз ознайомитися (та підготуватися) до чергових змін на цю тему.
Розрахувалися КПК через Інтернет? — Подайте авансовий звіт! Ситуація. Працівник, на якого оформлена корпоративна картка, здійснював тільки онлайн-платежі через Інтернет. Тобто фактично він карткою в магазинах не розраховувався і готівку не знімав. Чи потрібно в цьому випадку подавати авансовий звіт? Що буде, якщо авансовий звіт не подавати?
Зниження ціни після авансу: як виписати РК? Трапляється, що після авансу сторони домовляються про зниження ціни на товар, що постачається. Щоб загальний обсяг операції при цьому залишився незмінним, можна як варіант додатково відвантажити в рахунок авансу товар іншої номенклатури. Як провести коригування?
Ліцензія на зберігання пального в каністрах Побоюючись штрафу (0,5 млн грн) за зберігання пального без ліцензії, госпсуб’єкт запитав у фіскалів: чи потрібна ліцензія на зберігання пального в баку дизельного генератора та/або в каністрах? Податківці дали відповіді — у листі ДПСУ від 11.01.2020 р. № 76/6/99-00-04-01-04-06/ІПК. Аналізуємо, що відповіли.
Підсумкові ПН: …а що коли? У січневих підсумкових податкових накладних (ПН) по-старому групували проданий товар по групах за кодами УКТ ЗЕД. Наскільки це штрафонебезпечно? Що може за це нам загрожувати?
Допомога по вагітності та пологах: ненудна теорія Зазвичай, з розрахунком допомоги по вагітності та пологах бухгалтери стикаються не часто. Тому не дивно, що від розрахунку до розрахунку щось важливе може й забутися. Як же бути? Мати під рукою нашу статтю-пам’ятку.
Повторне поліпшення основних засобів: скільки об’єктів? Що як об’єкт основних засобів (ОЗ), який використовується, доводиться поліпшувати неодноразово? Скажімо, після проведеного поліпшення через час з’явилася необхідність у його повторному поліпшенні. Як операції з повторного поліпшення відобразити в обліку? Давайте з’ясовувати!
Поточний ремонт проводить орендодавець: як обліковувати? Підприємство здає власні приміщення в оренду. На якому рахунку обліковувати витрати орендодавця на поточний ремонт майна, яке перебуває в оренді? Чи потрібно про це прописувати в обліковій політиці? Давайте обговоримо цю проблему.
Якщо попередній роботодавець неправильно зробив записи в трудовій книжці... Ситуація. 12.02.2020 р. на попередньому підприємстві працівник переведений з основного місця роботи на сумісництво. У трудовій книжці є запис про переведення, запису про звільнення немає. Тепер цей працівник працевлаштується на наше підприємство на основне місце роботи. Як правильно зробити запис у трудовій книжці?
Акт від ФОП: і нам добре, і йому непогано Чи можна підприємству на підставі акта віднести на витрати вартість отриманих від фізособи-підприємця послуг? Чи без оплати відобразити витрати не вийде?