Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Призупинили діяльність: РРО і 20-ОПП

Александрова Олеся, експерт з кадрових і податкових питань
Бухгалтер 911 Березень, 2020/№ 12
Друк
Ми здійснюємо розрахунки із застосуванням РРО. Через заборону КМУ вимушені призупинити діяльність на торговельній точці. Як бути з РРО та щоденними Z-звітами?

Розпочнемо з того, що п. 9 ст. 3 Закону про РРО вже доволі тривалий час вимагає друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) Z-звіти лише в тому випадку, коли протягом дня були здійснені розрахункові операції.

Відповідно немає розрахункових операцій — не потрібно і вибивати Z-звіти. Причому в будь-якому випадку: чи то банальна відсутність покупців, чи то закриття торговельної точки через карантин КМУ*.

* Мається на увазі та ж постанова КМУ від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Інформація про відсутність протягом дня розрахункових операцій в автоматичному режимі (!) передається на сервер обробки інформації.

Якщо ж передача контрольно-звітної інформації з будь-яких причин не здійснюватиметься протягом 72 годин, РРО заблокується**. Втім, після того, як передача інформації відновиться, сам і розблокується.

** Що передбачено Вимогами щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО та модемів для передачі даних, затвердженими наказом Мінфіну від 08.10.2012 р. № 1057.

Важливо! Настійна рекомендація податківців — факт бездіяльності повинен підтверджуватися наказом. Наприклад, у наказі (розпорядженні) можна використати таке формулювання:

«Діяльність призупинена з _________ р. на строк ________________ у зв’язку з карантинними заходами, передбаченими постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211».

Радимо цим не нехтувати (щоб не виникли сумніви, з якої причини не застосовувався РРО).

Далі — важливий момент. По-хорошому потрібно повідомити податківців про те, що торговельна точка тимчасово не експлуатується. Зробити це потрібно за допомогою форми № 20-ОПП***. При цьому радимо вкластися в 10-денний строк із дня тимчасового закриття торговельної точки.

*** Вам буде корисною стаття «Оновлена форма № 20-ОПП: правила заповнення і подання» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 38).

У формі № 20-ОПП потрібно заповнити рядок з оновленою інформацією. При цьому в графі 2 «Код ознаки надання інформації» зазначаємо код «3» (зміна відомостей про об’єкт оподаткування). У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» в нас повинен фігурувати код «3» (тимчасово не експлуатується) (див. Пам’ятку щодо заповнення форми № 20-ОПП).

Зробити все це можна через електронний кабінет (з використанням ЕЦП/КЕП).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі