Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Алкогольна ліцензія vs РРО: відповідаємо на запитання

Шевчук Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Березень, 2020/№ 9
Друк
Строк використання РРО завершується через 10 днів після закінчення строку дії ліцензії. У якій послідовності потрібно діяти? Подати заявку на нову ліцензію зі старим РРО, а в цей час займатися оформленням нового? Чи можуть тоді бути два зареєстрованих РРО? Або не подавати зараз на нову ліцензію, а займатися новим РРО й уже подати заявку на ліцензію до нового РРО? Розберемося!

Логічніше, на нашу думку, оформляти ліцензію на старий РРО, але, не гаючи часу, реєструвати при цьому й новий РРО.

Кількість зареєстрованих РРО в однієї фізособи-підприємця чинним законодавством не обмежується img 1, тому немає жодного сенсу зволікати з реєстрацією нового РРО.

Слід пам’ятати, що розмір плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями1 прямо пропорційний кількості окремих, зазначених у ліцензії електронних контрольно-касових апаратів, що знаходяться у місці торгівлі.

1 Крім сидру та перрі (без додавання спирту).

У загальному випадку він становить 8 тис. грн, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст2, — 500 грн за кожний електронний контрольно-касовий апарат, зазначений у ліцензії.

2 Для місць торгівлі, що розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і м. Києва на відстані до 50 км і мають торговельні зали площею понад 500 м2, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту), становить 8000 грн за кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (КОРО), що знаходиться у місці торгівлі.

Але в цьому випадку про необхідність паралельної реалізації алкоголю на двох різних РРО не йдеться, тому платити двічі не доведеться.

Водночас у жодному разі не можна допускати реалізацію алкоголю через РРО, не зазначений у ліцензії. Щойно вдасться зареєструвати новий РРО, потрібно поспішити внести до ліцензії зміни, зазначивши в ній уже новий РРО.

Статтею 17 Закону № 4813, нагадаємо, передбачено, що в разі здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, до суб’єктів господарювання4 можуть застосувати штраф. Його розмір становить 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10 тис. грн.

3 Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР.

4 У тому числі до іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва.

Термін «отримана партія товару» при цьому розуміється як сукупність одиниць продукції одного або декількох найменувань, відвантажених або отриманих по одному товаросупровідному документу.

Варіант не подавати заявку на нову ліцензію, чекаючи на реєстрацію нового РРО, поганий тим, що утворюється «чорна діра» (коли стара ліцензія вже не діє, а нова ще не отримана).

А реалізація алкогольних напоїв без діючої ліцензії вкрай небезпечна. За це абз. 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 481 передбачено штраф у розмірі 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. грн.

Податківці намагаються застосовувати цей штраф, окрім банальної img 2 реалізації алкоголю без ліцензії, зокрема, також у разі оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями на підставі ліцензії, дія якої призупинена письмовим розпорядженням органу, що видав ліцензію (категорія 113.05 ЗІР).

Тому у випадку, що розглядається, застосування штрафу не викликає сумнівів. І щоб його уникнути, потрібно буде у той період, поки ліцензії немає, повністю відмовитися від реалізації алкоголю.

Подавати документи на ліцензію потрібно заздалегідь, адже згідно з ч. 46 ст. 15 Закону № 481 ліцензію повинні видати заявнику не пізніше 10 к. дн. з дня отримання документів.

При цьому потрібно враховувати ризик отримання рішення про відмову в її видачі.

Для отримання ліцензії необхідно подати заяву, а також внести плату за ліцензію та додати документ, що підтверджує сплату.

Оскільки плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями справляється щоквартально рівними частинами (згідно з ч. 27 ст. 15 Закону № 481), то для отримання ліцензії достатньо сплатити квартальний платіж. Його розмір у загальному випадку дорівнює 2000 грн, а для сіл і селищ, за винятком тих, що перебувають у межах території міст, — 125 грн.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначають адресу місця торгівлі та перелік РРО (КОРО)5, що знаходяться в місці торгівлі, а також інформацію про них. А саме модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), що знаходяться в місці торгівлі, та дату початку їх обліку в податкових органах.

5 А незабаром і програмних РРО.

Крім того, адресу місця торгівлі й перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них зазначають і в додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Отже, припустимо, ліцензію отримано, при цьому в додатку до неї зазначений старий РРО. Як змінити інформацію після реєстрації нового апарату?

Для цього потрібно внести відповідні зміни. Сама ліцензія при цьому продовжує діяти.

Повторно вносити плату за ліцензію при цьому не доведеться.

Згідно з ч. 51 ст. 15 Закону № 481 у разі зміни відомостей6, зазначених у виданій ліцензії, орган, що видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання видає йому ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. Для цього йому відведено 3 робочих дні.

6 За винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання та/або зміною типу акціонерного товариства.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі