6 квітня Президент підписав Закон № 1358*, 8 квітня його опублікували (у газеті «Голос України», 2021, № 65). Відповідно 9 квітня він набрав чинності.
Радує, що в підсумковій версії Закону все виявилося саме так, як ми й говорили**.
** Стаття «Карантинна» матдопомога 8000+: «друга хвиля» минулого номера нашого журналу.
А головне, чого чекали від Кабміну, — це Перелік видів економічної діяльності, на підставі якого повинно визначатися, кому допомога належить, а кому ні.
На фоні заяви Прем’єр-міністра про те, що вже наступного тижня (тобто 12 — 16 квітня) почнеться приймання заявок від застрахованих осіб***, цілком можливо, що нового Переліку затверджувати й не збираються, а керуватимуться тим, який затверджений «карантинною» постановою (в яку, до речі, знову внесли зміни).
*** kmu.gov.ua/news/zareyestruvatis-na-otrimannya-dopomogi-vid-derzhavi-u-rozmiri-8-tis-grn-mozhna-bude-vzhe-nastupnogo-tizhnya-premyer-ministr; youtube.com/watch?v=4wmhiYZB0Sw
КМУ-нормативка на момент відправлення номера до друку була представлена постановою «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Нею були затверджені: (1) Порядок надання допомоги застрахованим особам… і (2) Порядок використання коштів, виділених на надання допомоги застрахованим особам.
На момент відправлення номера до друку остаточної версії постанови ми не бачили, тому виходимо з її проєкту (spo.fpsu.org.ua/images/1069.pdf). Нічого принципово нового в цьому документі немає. Зауважимо: із проєкту постанови, а точніше, із проєкту Порядку надання допомоги застрахованим особам… і доданих до нього фінансово-економічних розрахунків, бачимо, що виправдалися побоювання потерпілих від місцевих заборон та обмежень суб’єктів господарювання в помаранчевій зоні. На жаль, претендувати на матдопомогу можуть тільки застраховані особи з червоної зони .
Нагадаємо також, що на подання заяв ФОП і найманим працівникам відведено 30 днів із дня запровадження на території їх адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів. При цьому для обмежень, які були введені в лютому — березні 2021 року (!), відлік 30-денного строку починається через 10 днів із дня набрання чинності Законом № 1358 (тобто з 19 квітня).
На цьому наразі все. Повернемося до цієї теми вже в наступному номері.