Додаток 5 (Д5)
Графа 11 «Внутрішній сумісник». У Порядку № 4* зазначено, що вона заповнюється тільки для сумісників, тобто осіб з категорією 2 в графі 07. Проте практика пішла іншим шляхом. І контролі розставлені так, що ця графа має бути заповнена завжди! Тому якщо приймаєте/переводите, переміщаєте, звільняєте внутрішнього сумісника, надаєте йому декретні відпустки, ставте 1 у графі 11. В усіх інших випадках — 0.
* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку.., затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу від 15.12.2020 р. № 773).
Теж саме із ще однією новою графою 12. У разі переведення або призначення особи на іншу посаду, переміщення до іншого підрозділу зазначаєте 1. В інших випадках — 0.
Зауважимо, що поява графи 12 дозволила відображати переведення/переміщення одним рядком. Зверніть на це увагу і не робіть помилок. Факт переведення на іншу постійну посаду/роботу або переміщення відображаємо одним рядком. У графі 10 зазначаємо дату початку роботи на новій посаді. У графі 12 ставимо 1. Кадрові графи 13 — 15 заповнюємо обов’язково. У графі 16 — реквізити відповідного наказу.
Ще момент стосується відображення в одному рядку декількох подій. Якщо працівник протягом одного місяця звітного кварталу був прийнятий, а потім звільнений — заповнюємо на нього один рядок. При цьому зазначаємо в графі 10 Д5 дату прийняття і дату звільнення. У графі 16 — реквізити наказів (на прийняття і звільнення) зазначаємо через кому.
Аналогічно діємо (тобто формуємо один рядок) і за ситуації, коли на один місяць звітного кварталу припадають початок і закінчення цивільно-правового договору на виконання робіт (надання послуг).
В усіх інших випадках кожну подію зазначаємо в окремому рядку!
Наприклад, прийняли/звільнили в одному звітному кварталі, але в різних місяцях — у Д5 окремо показуємо прийняття, окремо — звільнення. Особу перемістили на інше робоче місце і звільнили — кожну подію зазначаємо в окремому рядку. Навіть якщо ці події відбулися в одному місяці.
Додаток 4 (4ДФ)
Тут проблема у виправленні помилок у формі № 1ДФ за звітні періоди до 2021 року. У формі № 1ДФ, на відміну від 4ДФ, дані відображалися загалом за квартал, без розбиття за місяцями. Отже, в разі виправлення помилок, допущених у формі № 1ДФ, у рядку 02 «Звітний (податковий) період» поле «номер місяця в кварталі» не повинно було заповнюватися.
Проте програмне забезпечення при заповненні/прийманні звітності не дає можливості сформувати 4ДФ без номера місяця. Тому податківці рекомендують у випадках надання уточнюючих 4ДФ за звітні періоди до 2021 року зазначати номер місяця «3» (див. статтю «Виправляємо помилку у формі № 1ДФ» цього номера).