Постанова № 367*. На вигляд «косметичні» правки КМУ вніс до п. 8 Порядку № 328**. Тепер він свідчить, що ДПС передає ПФУ перелік страхувальників, що перебувають на обліку як платники ЄСВ у червоних регіонах і робота (економічна діяльність) яких передбачена Переліком видів економічної діяльності***.
* Постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 8 Порядку…» від 14.04.2021 р. № 367. Набула чинності 20.04.2021 р.
** Порядок надання допомоги застрахованим особам.., затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328.
*** Який затверджено постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 329.
При цьому — далі пішла вся сіль — «До зазначеного переліку страхувальників включається інформація про їх підрозділи, об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням, або об’єкти, через які провадиться діяльність, які розташовані в таких регіонах».
Для чого ПФУ така інформація? Дивіться. Для прикладу беремо ФОП. Вони є страхувальниками стосовно самих себе. Щоб потрапити до переліку ДПС для отримання допомоги, ФОП згідно з вимогами Порядку № 328 повинен (одночасно): (1) перебувати на обліку як платник ЄСВ у червоному регіоні. При цьому ФОП беруть на облік за адресою місця проживання****. Тобто він повинен у цьому регіоні мешкати; (2) мати основний вид діяльності з Переліку видів економічної діяльності для отримання допомоги.
**** Згідно з п. 1 розд. II Порядку обліку платників єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 р. № 1162.
Якщо ФОП веде діяльність у регіоні за місцем проживання — усе добре. А якщо він живе, наприклад, у жовтому регіоні, а через карантин закрито його магазин, розташований у червоному регіоні? У такому разі він не отримає допомогу?
Спершу може здатися, що «свіжі» зміни якраз і вирішують цю проблему. Але ні .
В описаній ситуації ФОП не потрапить до переліку ДПС. Адже він не перебуває на обліку в червоному регіоні. І в допомозі йому, очевидно, буде відмовлено.
Що ж хотів КМУ? У червоному регіоні за місцем обліку в такого страхувальника мають бути «підрозділи, об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням, або об’єкти, через які провадиться діяльність». Тільки тоді система «дасть добро». Тобто КМУ, судячи з усього, вирішив фільтрувати тих, хто перебуває на обліку як платник ЄСВ у червоному регіоні, але об’єктів, через які ведеться діяльність, у нього в цьому (червоному) регіоні немає.
А звідки податківці черпають таку інформацію? Із форми № 20-ОПП. У зв’язку з цим, очевидно, проблеми з отриманням допомоги можуть виникнути, зокрема, в тих, хто не повідомляв податківців про свої об’єкти, через які ведеться діяльність .
У будь-якому випадку подавайте заяви! Гірше, що на вас може чекати при цьому, це отримання відмови в «ДІЇ».
Продовження карантину. Дію карантину в черговий раз продовжено на два місяці (травень і червень). Це означає, що автоматично ще на два місяці продовжена дія низки звільнень і мораторіїв. Більше подробиць — уже в наступному номері!