Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Форма № 20-ОПП: ваші запитання — наші відповіді

Шевчук Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Серпень, 2021/№ 32
Друк
Представляємо вашій увазі декілька запитань, пов’язаних із заповненням та поданням форми № 20-ОПП, які, сподіваємося, можуть бути цікавими багатьом із вас, шановні читачі!

Орендовані парапет та рекламна конструкція на ньому

Підприємство орендує парапет будівлі для установки також орендованої металевої рекламної конструкції. Чи потрібно подавати ф. № 20-ОПП на цей об’єкт і який тип об’єкта вказати? Чи підійде варіант: металева рекламна конструкція на парапеті з типом 352 «Модуль»?

У цьому випадку маємо справу з двома окремими об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням: (1) парапетом будівлі; (2) рекламною конструкцією.

Розглянемо два варіанти відображення цих об’єктів у ф. № 20-ОПП.

Окремий облік. Раз маємо два об’єкти, то у ф. № 20-ОПП треба заповнити щодо них два окремі рядки: у першому вказати інформацію про парапет будівлі, а в другому — про рекламну конструкцію.

Але якщо з останньою усе більш-менш очевидно (вважаємо, що для неї цілком підходить такий тип об’єкта оподаткування, як 352 «Модуль»), то чи можна «Модулем» назвати парапет будівлі?

У принципі, вважаємо, це можливо. Оскільки в Довіднику типів об’єктів оподаткування1 для такого об’єкта не знайти більш відповідного коду типу об’єкта.

1 tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html

Таким чином, у ф. № 20-ОПП фігуруватимуть два «Модулі» з різними ідентифікаторами в графі 5.

Укрупнення даних. Хоча, вважаємо, в цьому випадку можливе й укрупнення інформації.

Так, згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку № 15882:

2 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

«Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування — офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин)».

Оскільки об’єкти знаходяться за однією адресою, обидва орендуються, вважаємо, їх можна укрупнити. Відповідно у ф. № 20-ОПП достатньо заповнити один рядок для відображення інформації про них із типом 352 «Модуль».

Хоча, в принципі, можна піти й шляхом укрупнення цих об’єктів в об’єкт із типом об’єкта оподаткування 669 «Комплекс».

Щоб подивитися повну версію, передплатіть Pro доступ Вже передплатили? Увійти
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі