Теми статей
Обрати теми

«Карантинні подарунки» від Кабміну — на 6 грудня

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
«Правила гри» в карантинних умовах не перестають посилювати. На останньому засіданні Кабміну в листопаді «дісталося» зонам усіх кольорів. Давайте негайно «озброїмося» знаннями про ці зміни, адже набувають чинності вони… на День Збройних Сил України, тобто 6 грудня.

Зміни, про які зараз говоримо, «сидять» у постанові № 12401. Про те, що зміни набувають чинності саме 6 грудня, сказано в п. 2 постанови.

1 Постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677» від 24.11.2021 № 1240.

Для зеленої зони

Поки такий рівень епідемічної безпеки — тільки в наших спогадах ☹.

«Карантинні» обмеження та заборони діють «накопичувальним підсумком», то все, що заборонено навіть у зеленій зоні, тим більше не дозволяється й у жовтій/помаранчевій та червоній.

Уточнили, що заборонено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом2, в кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50 % місць для стояння, передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на нього. Тобто фактично обмеження тим самим послабили.

2 Зокрема, перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні.

Для жовтої (та помаранчевої) зони

Змінам піддалися:

культурно-масові обмеження (п.п. 6 п. 3 «карантинної» постанови № 12363). Раніше цих обмежень можна було не дотримуватися, якщо заповнювати зали, площі, території лише на певну частину. А якщо хотіли заповнювати повністю — тоді треба було виконувати умову про наявність у всіх учасників (відвідувачів), окрім осіб, що не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу) документів, перерахованих в останньому абзаці п. 3 «карантинної» постанови № 1236.

3 Постанова КМУ «Про встановлення карантину…» від 09.12.2020 № 1236.

А ось після змін вказані документи будуть єдиною можливістю займатися такою діяльністю;

Тобто «малолюдність» заходу вже ніякого значення мати не буде.

культурно-видовищні обмеження (п.п. 7 п. 3 постанови № 1236). Тут аналогічний підхід. Наповнюваність кінозалів або залів більше не матиме значення;

Право працювати дають лише необхідні документи в усіх працівників та відвідувачів (документи, перераховані в останньому абзаці п. 3 постанови № 1236).

— обмеження на приймання відвідувачів закладами громадського харчування (п.п. 11 п. 3 «карантинної» постанови). Забудьте (з 6 грудня) про відстань між столиками й обмеження кількості осіб за ними. Це вже не буде «зеленим світлом» для роботи. Можна буде працювати, тільки якщо в усіх є потрібні документи (перераховані в останньому абзаці п. 3 «карантинної» постанови № 1236);

— обмеження на приймання відвідувачів у фітнес-центрах, спортзалах і басейнах (п.п. 17 п. 3 постанови № 1236). Те ж саме. Можливість роботи при певній наповненості фітнес-центру, спортзалу чи басейну при дотриманні певної кількості осіб на доріжці або в групі буде під «табу», якщо в усіх не буде «рятівних» документів (перерахованих в останньому абзаці п. 3 «карантинної» постанови № 1236);

У когорті «особливих» тільки спортсмени національних збірних команд України та їх тренери. Але й вони повинні дотримуватися відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

«освітні» обмеження (п.п. 151 п. 3 «карантинної» постанови). Уточнили, що документ, який підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози. «Пропуском» на роботу може бути також медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Важливо! Уточнили й сам перелік документів, що дають пропуск на проведення/відвідування заходу або роботу/відвідування закладу в жовтій/помаранчевій зоні. Тобто перелік з останнього абзацу п. 3 «карантинної» постанови № 1236.

Тепер зазначено, що документ, який підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози.

Пов’язано це уточнення зі зменшенням (у 4 рази) терміну дії «жовтих» COVID-сертифікатів (зміни до додатка до Порядку № 6774).

4 Порядок формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затверджений постановою КМУ від 29.06.2021 № 677.

Аналогічні за своєю суттю уточнення (у частині 30-денного терміну дії документа) внесли до пп. 22 та 23 п. 3 постанови № 1236.

Для червоної зони

Тут схожа логіка змін. Прибрали застереження щодо можливості роботи за певних умов. Таким чином, єдиним можливим варіантом роботи є наявність документів за переліком вже з останнього абзацу п. 35 «карантинної» постанови.

Так, з урахуванням змін із 6 грудня в червоній зоні заборонено:

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) в аеропортах. Раніше вони були названі як виняток в п.п. 1 п. 35 «карантинної» постанови. Тепер громадське харчування в аеропортах працює за наявності документів з останнього абзацу п. 35 «карантинної» постанови № 1236;

— приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури (оновлений п.п. 5 п. 35 «карантинної» постанови).

До змін як виняток була дозволена робота автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (окрім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту;

Більше таких винятків немає. Єдина можливість працювати — наявність документів з останнього абзацу п. 35 «карантинної» постанови № 1236.

— проведення усіх масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів;

Знову-таки, єдина можливість працювати — наявність документів з останнього абзацу п. 35 «карантинної» постанови № 1236.

— відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти, учнів 1 — 4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких усі допущені до роботи в закладі5 працівники мають:

5 Раніше йшла мова про «усіх працівників», тепер же вказаний підпункт уточнили так, що дозволяється робота закладу освіти за умови допуску до роботи тих його працівників, які мають один із перерахованих документів (що на практиці відбувалося й раніше).

а) документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

б) міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби;

в) медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Що стосується переліку документів з останнього абзацу п. 35 «карантинної» постанови № 1236 (для червоної зони), то він залишився в незмінному вигляді. В усіх учасників (відвідувачів, користувачів), окрім осіб, що не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) вимагається наявність:

— негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня проведення заходу (відвідування закладу, ринку);

— або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

— або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі