Теми статей
Обрати теми

Податкова реформа (законопроєкт № 5600) — готується на підпис!

Сумцова Ольга, податковий експерт
Топновина! Верховна Рада все-таки проголосувала в другому читанні за законопроєкт № 5600. Той самий, який називають «черговою податковою реформою» і який передбачає низку фіскальних правок у ПКУ. Що відомо «на зараз»?

Законопроєкт № 5600 був прийнятий у другому читанні Верховною Радою 30 листопада 2021 року. На момент підготовки матеріалу Закон перебуває на стадії «готується на підпис».

Зроблено спробу заблокувати його підписання. Є купа проєктів постанов про скасування рішення про прийняття законопроєкту № 5600. Але це така «гра», в яку часто грають парламентарі. І яка за фактом ні до чого зазвичай не призводить. Тож розраховувати на те, що це «блокування» допоможе змінити ситуацію, вважаємо, не слід☹. Тому:

Момент 1. Вже майже не залишається сумнівів у тому, що законопроєкт № 5600 буде підписаний Президентом, а отже, й утілитися в життя ☹. Відповідно треба готуватися до змін.

Момент 2. «З коли» запрацює Закон? Більшість його норм набудуть чинності вже з 01.01.2022.

Момент 3. Які зміни передбачає Закон? Остаточного тексту поки ніхто не бачив. Тому залишається деяка невизначеність у тому, що зрештою було проголосовано. Але загалом, які новації містить Закон, — не секрет.

З основними положеннями Закону, які передбачалися до другого читання, — ми вас знайомили в статті «Законопроєкт № 5600: що підготували до другого читання» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 41). І більшість із цих норм «осіли» в остаточному тексті Закону.

Серед таких змін:

— уведення мінімального податкового зобов’язання з 1 га землі;

— перенесення сплати ПДВ з тютюнових виробів на їх виробників та імпортерів (інші постачання (крім першого) звільняються від оподаткування ПДВ). Таке ж перенесення буде й щодо «роздрібного» акцизу;

— зменшення строків відображення податкового кредиту з ПДВ;

— низка «адміністративних» посилень (право податківців на фото/відеозйомку під час перевірок; обмеження виїзду директора за межі країни за наявності податкового боргу; право стягати податковий борг із банківських рахунків за узгодженими сумами без рішення суду);

— збільшення ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, повернення до індексації НГО земель населених пунктів та інших несільськогосподарських земель тощо (щодо ФОП див. окремий матеріал цього номера).

Під час голосування (див. стенограму засідання ВР) були внесені правки до тексту законопроєкту до другого читання. Зокрема, щодо:

— єдиного податку групи 4 (діяльність із розведення птахів);

— підвищення вартості ліцензії на оптову торгівлю тютюновими виробами та рідинами для електронних сигарет.

Щодо цих норм є невизначеність. Чекаємо на остаточний текст Закону. І тоді вже детально вивчатимемо всі новації.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі