Теми статей
Обрати теми

Різні одиниці виміру товару на «вході-виході»

Казанова Марина, податковий експерт
Ситуація. Отримали товар від постачальника в ящиках, а перепродавати його будемо в кілограмах? Тобто прихід буде в одних одиницях виміру, а реалізація — в інших. Як це оформити? Чи не заблокують податкову накладну? Зараз розберемося.

Відразу зауважимо: немає нічого страшного в тому, що ви перепродаватимете товар в інших одиницях виміру img 1. Із цим погоджуються й податківці (див., наприклад, лист ДПСУ від 16.01.2019 р. № 166/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Як документувати й обліковувати переведення товарної позиції з однієї одиниці виміру в іншу?

Зазвичай бухпрограми (наприклад, 1 с.) дозволяють на один товар (номенклатурну одиницю) завести декілька одиниць виміру із зазначенням коефіцієнта переведення однієї одиниці виміру в іншу.

Наприклад, купили товар у ящиках. В одному ящику — 5 кг. Якщо хочемо продавати цей товар у кілограмах, то:

— заводимо на такий товар дві одиниці виміру: «ящик»; «кг».

— зазначаємо навпроти кожної одиниці виміру коефіцієнт: «ящик» — коефіцієнт «1»; «кг» — коефіцієнт «0,2». Виходячи із цього коефіцієнта перераховуватиметься й ціна продажу.

У такому разі можна:

— оприбуткувати товар — у ящиках (у тих одиницях виміру, які зазначені в документах постачальника);

— продавати — або в кілограмах; або в ящиках; або і в кілограмах, і в ящиках.

Що стосується документального оформлення, на наш погляд, бажано внутрішнім документом по підприємству закріпити, що такі-то товарні позиції можуть обліковуватися відразу в декількох одиницях виміру (зазначити, в яких). І зазначити коефіцієнт переведення однієї одиниці виміру в іншу.

Хоча, на наш погляд, якщо така інформація чітко простежується із супровідної документації до товару, то такий документ можна й не оформляти.

Маючи такий документ, у принципі, можна й відразу прибуткувати товар у потрібній одиниці виміру (у тій, у якій продаватимете), тобто в «кг». Але в такому разі оприбутковувати товар краще за актом. У ньому буде зазначено кількість товару за даними супровідних документів постачальника і кількість, за якою ви в себе оприбуткуєте цей товар, використовуючи іншу одиницю виміру. Так буде обґрунтовано незбіг одиниць виміру при оприбуткуванні товару з первинкою постачальника.

У податковій накладній, яку ви виписуєте покупцеві, повинна фігурувати одиниця виміру, зазначена в документах на продаж товару: у цьому випадку — «кг».

Щодо блокування ПН, то тільки через те, що підприємство використовуватиме іншу одиницю виміру, блокування не загрожує. Адже при зміні одиниці виміру код УКТ ЗЕД товару не змінюється. А обсяги товарів «на вході» і «виході» моніторяться у вартісному виразі (яке буде однаковим, незважаючи на одиниці виміру, що використовуються).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі