Теми статей
Обрати теми

Пропустили код товару в Таблиці даних: як виправити

Казанова Марина, податковий експерт
Ситуація. Подаючи Таблицю даних, забули зазначити в ній один код УКТ ЗЕД товару, що постачався (код, який фігуруватиме в реєстрованих ПН). Як тепер виправити помилку? Подавати Таблицю наново?

Якщо Таблиця (до якої забули включити код) уже врахована податківцями, то слід пам’ятати, що виправлення помилок у Таблиці даних платника ПДВ чинним законодавством не передбачено. А отже, на «недовключений» до Таблиці код доведеться подавати окрему нову Таблицю за «загальною процедурою».

Якщо помилка виявлена на етапі подання Таблиці податківцям (вона перебуває на розгляді податківців), то теж на «втрачений» код потрібно подавати окрему Таблицю.

Кількість Таблиць, що подаються, не обмежена. Можете хоч на кожен окремий код подавати окрему Таблицю даних.

Як заповнювати Таблицю на недовключений код? Дублювати дані кодів постачання (коди «на виході») вже врахованої Таблиці не радимо. Можуть відхилити Таблицю з формальної причини — що вона містить уже враховані коди. Тобто достатньо зазначити дані, що стосуються тільки недовключеного коду.

Заповнюємо Таблицю в загальному порядку:

— у першій графі зазначаємо порядковий номер запису;

— у другій графі — код КВЕД;

— у четвертій графі — код постачання (недовключений код товарів/послуг);

— у третій графі — пов’язані із цим кодом придбання (наприклад, коди товарів/послуг, придбаних для виготовлення товару, код якого зазначений у четвертій графі Таблиці). Коди придбання зазначаємо, навіть якщо вони представлені в раніше поданій і врахованій Таблиці, адже важливо, щоб простежувався зв’язок між кодом постачання і кодами придбання.

Код КВЕД (друга графа Таблиці) зазначається в кожному заповненому рядку. Коди самих товарів/послуг, що придбаваються (імпортуються), і тих, які постачаються, зазначаються окремими рядками, тобто в одному рядку третя і четверта графи не можуть бути одночасно заповнені.

Зверніть увагу! Податківці рекомендують перепродавцям товарів/послуг спочатку зазначати код придбання, а нижче — той же код постачання, а виробникам — навпаки (спочатку — код продукції/послуги, а нижче — коди складових її собівартості). Хоча на нормативному рівні це ніде не визначено.

І обов’язково до Таблиці подаємо пояснення, навіть якщо ви їх подавали до раніше врахованої Таблиці (в якій забули зазначити код). Пункт 14 Порядку № 1165* передбачає подання Таблиці разом з поясненням, у якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника ПДВ. Податківці зазначають (див. категорію 101.17 ЗІР), що пояснення має бути з інформацією про діяльність платника (з можливим зазначенням відомостей про наявні орендовані або власні приміщення, виробничі потужності, земельні ділянки, найманий персонал, залишки готової продукції, сировини).

* Порядок зупинення реєстрації ПН/РК…, затверджений постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі