Теми статей
Обрати теми

«Бенефіціарні зміни»: поки тільки в проєкті!

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
На горизонті замаячили зміни, покликані зробити кампанію з подання «бенефіціарного» пакета документів трохи простішою. Зокрема, планують: (1) продовжити строк подання документів про бенефіціарів; (2) зобов’язати подавати копію паспорта кінцевого бенефіціарного власника, тільки якщо її не подавали раніше або якщо до неї були внесені зміни; (3) дозволити не подавати документи юрособам, у яких бенефіціарами є засновники фізичної особи. Пропонуємо зануритись у деталі!

Розпочнемо з того, що поки озвучені задумки — лише проєкт*. Чи призначено йому перерости в Закон і якщо так, то якою буде його підсумкова версія — це зовсім інша розмова, до якої, сподіваємося, ми ще повернемося. Такі надії ми плекаємо у зв’язку з тим, що проєкт, безумовно, несе позитив img 1 для юросіб. Далі — детальніше.

* Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи» від 20.07.2021 р. № 5807 (w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72576).

Отже, за допомогою проєкту, по-перше, хочуть звільнити від необхідності подання інформації про КБВ юросіб, засновниками яких є виключно фізичні особи, що є КБВ такої юрособи. Відповідне доповнення повинні внести у п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону № 755**. Цілком логічна поправка, враховуючи, що інформацію про КБВ у такому разі можна чітко відстежити за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

** Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

По-друге, проєктом уточнюються випадки, в яких необхідно подавати нотаріально засвідчену копію паспорта-книжечки КБВ-резидента чи документа, що посвідчує особу КБВ-нерезидента. Якщо змінам судилося здійснитися, то подавати копії доведеться тільки:

— у разі відсутності вказаного документа в матеріалах реєстраційної справи (тобто якщо такий документ не подавали раніше) або

у разі його зміни.

Відповідні правки планують внести у п. 16 ч. 4 ст. 17 Закону № 755.

Також проєктом планують внести зміни до п. 4 розд. Х Закону № 361***, продовживши кампанію з подання відомостей про бенефіціарів із трьох місяців до одного року. Тобто до 11.07.2022 р.

*** Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361-IX.

Очікується, що Закон (у разі його прийняття на базі цього законопроєкту) набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тільки ось розгляд цього документа ВРУ очікується лише у вересні…

У такій ситуації залишається тільки чекати та продовжувати стежити за розвитком подій. А якщо щось зміниться — обіцяємо оперативно повідомити вам про це img 2.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі