Теми статей
Обрати теми

ПН без ознаки імпортованого товару

Павленко Олексій, податковий експерт
Ситуація. У податковій накладній, складеній на постачання імпортного товару, ми забули поставити відмітку «х» у графі 3.2 (ознака імпортованого товару). Тепер покупець вимагає від нас замінити цю ПН. Наскільки критична така помилка і чи треба у такому разі змінювати ПН?

Такий реквізит у ПН, як «ознака імпортованого товару», не входить в перелік обов’язкових реквізитів ПН (див. їх перелік у п. 201.1 ПКУ).

Мало того, п. 201.10 ПКУ визначає, що навіть помилки в обов’язкових реквізитах, перераховані в п. 201.1 ПКУ (окрім помилок у коді товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що поставляються), період, сторони і суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН в електронному вигляді. А згідно з абзацом другим п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) платником податку, що здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, які включаються в податковий кредит (ПК).

Звичайно, незазначення в цьому випадку ознаки імпортованого товару в ПН є вашою помилкою. Але така помилка не заважає у вашій ПН «ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що поставляються), період, сторони і суму податкових зобов’язань». Тому вона не могла бути (і не стала) причиною для неприйняття цієї ПН для реєстрації в ЄРПН. Тобто така зареєстрована ПН є для вашого покупця достатньою підставою для віднесення ПДВ з неї до ПК.

Наші висновки повністю підтверджує лист ДФСУ від 30.01.2019 № 319/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, в якому податківці відповідали на схоже запитання.

Вважаємо, посилання на цей лист заспокоїть вашого покупця. Якщо ні і ви вирішите піти йому назустріч та виправити цю помилку в ПН, про виправлення зазначимо таке.

Алгоритм виправлення помилки в графі 3.2 розділу Б ПН викладений у консультації в ЗІР 101.15. Податківці вказують, що таке виправлення здійснюється (шляхом виписування розрахунку коригування (РК) до ПН) методом «сторно», тобто вказуються зі знаком «-» показники рядка податкової накладної, які містять помилкове значення, і новим рядком зі знаком «+» наводяться показники, що містять правильні значення. При цьому в обох рядках РК вказується причина коригування «104» та однакова група коригування.

Нагадаємо, що причина «104» — це «Зміна номенклатури». Але оскільки код УКТ ЗЕД товару не змінюється, то такий РК не повинні блокувати.

Можна піти тут і шляхом складання мінусового РК і нової ПН. Але тут уже є ризики у частині блокування РК і виникнення ∑Перевищ (якщо ПН і РК різних періодів). Тому краще обрати шлях виправлення, який рекомендують податківці.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі