Теми статей
Обрати теми

У відпустці «за свій рахунок»: чи «йде» страховий стаж працівнику з району проведення АТО

Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Березень, 2015/№ 3
Друк
Установа розташована в районі проведення АТО. Чи зараховується до страхового стажу наших працівників період їх перебування у відпустках «за свій рахунок»?

Підходи до визначення страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення пенсії та допомоги по безробіттю однакові (ст. 21 Закону України від 23.09.99 р. № 1105-XIV, ст. 24 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV, ст. 21 Закону України від 02.03.2000 р. № 1533-III).

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню (на випадок тимчасової втрати працездатності, пенсійному страхуванню, на випадок безробіття) і за який щомісячно сплачувався нею та роботодавцем страховий внесок, сумарно не менший від мінімального страхового внеску (крім «пільгових» періодів). До страхового стажу місяць уключається як повний, якщо сума сплачених внесків не менша мінімального страхового внеску (мінзарпла-
та х відсотковий розмір ЄСВ у частині нарахувань та утримань). Спеціальних норм для визначення страхового стажу працівникам, місце роботи яких розташоване в зоні проведення АТО, на сьогодні немає.

Застосуємо отримані відомості до нашої ситуації. Якщо працівник установи з району проведення АТО перебував у відпустці за свій рахунок весь місяць, то зарплата йому не нараховувалася і ЄСВ за нього не сплачувався, тож такий місяць не потрапить до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення пенсії та допомоги по безробіттю. У випадку ж якщо працівник частину місяця працював, а частину — перебував у неоплачуваній відпустці, орієнтуватися слід на суму сплаченого ЄСВ. Сума ЄСВ, сплаченого в такому місяці, більша чи дорівнює мінімальному страховому внеску? Тоді місяць повністю потрапить до страхового стажу. Якщо ж сплачений ЄСВ не дотягує до мінімального страхового внеску, то місяць уключається до страхового стажу пропорційно фактично сплаченому внеску.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі