Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Держслужбовець «перевитратив» щорічну відпустку: коли відпрацювати

Борисова Олена, юрист
Держслужбовець Квітень, 2017/№ 4
В обраному У обране
Друк
Перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами (з 14.09.2014 р. по 17.01.2015 р.) держслужбовець скористалася щорічною основною відпусткою тривалістю 30 к. дн. (з 14.08.2014 р. по 13.09.2014 р.). За підсумками розрахунків було встановлено, що за третій робочий рік (22.03.2014 р. — 21.03.2015 р.), у якому жінка пішла в декрет, вона фактично мала право на щорічну основну відпустку тривалістю 25 календарних днів. З 19.10.2016 р. працівниця вийшла на роботу, перервавши соцвідпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Чи можна врахувати невідпрацьований залишок календарних днів робочого року при визначенні тривалості щорічної основної відпустки за 2016/2017 робочий рік?

Щорічна основна відпустка тривалістю 30 к. дн. була надана держслужбовцю за нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723 (ч. 1 ст. 35), який діяв на той час. Надання щорічних основних відпусток держслужбовцям як за новим, так і за старим законодавством про держслужбу регулюється Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) у частині, що не суперечить нормам спеціального законодавства про держслужбу.

Отже, за умовами запитання працівниця цілком правомірно відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону про відпустки скористалася щорічною відпусткою повної тривалості перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами.

Надання щорічної основної відпустки прив’язано до робочого року. У випадку, наведеному у запитанні, держслужбовець скористалася 30 к. дн. щорічної основної відпустки, фактично маючи право лише на 25 к. дн. цієї відпустки. Тобто 5 к. дн. їй було надано «авансом», оскільки у третьому робочому році вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, а цей період відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки не входить до стажу роботи для надання щорічної основної відпустки.

Отже, оскільки держслужбовцю до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за її бажанням надана щорічна основна відпустка повної тривалості, невідпрацьований залишок календарних днів робочого року, за який вже надана щорічна основна відпустка повної тривалості, може бути врахований при визначенні тривалості щорічної відпустки за наступні робочі роки.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно