Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Держслужбовець після «декрету»: чи можлива додаткова відпустка за держстаж

Борисова Олена, юрист
Держслужбовець Квітень, 2017/№ 4
В обраному У обране
Друк
У лютому 2017 року держслужбовець стала до роботи після соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Її перебування на держслужбі станом на 30.03.2017 р. склало12 років. Наразі вона звернулася із заявою про надання їй додаткової відпустки за 11-й рік державної служби тривалістю 7 календарних днів. Чи має вона право на цю відпустку, адже більшу частину 11-го року держслужби вона перебувала у «декреті»? Чи допустимо протягом одного календарного року надати дві додаткові відпустки за стаж держслужби у разі звернення держслужбовця із заявою про надання такої відпустки за 12-й рік державної служби після настання чергової дати за стаж держслужби — 30.03.2017 р.? Чи враховується період перебування у соцвідпустці для догляду за дитиною при наданні додаткової відпустки за стаж держслужби?

Стаж держслужби визначають на підставі Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 229. Відповідно до п. 4 цього Порядку час перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу державної служби.

Але згідно з п. 11 Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270, додаткова відпустка за держстаж не надається державному службовцю за час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років.

Таким чином, перебуваючи у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, держслужбовець «заробляє» собі стаж держслужби. Проте він не зможе скористатися днями додаткової відпустки, передбаченої ч. 1 ст. 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII за період згаданої соцвідпустки, оскільки жодного дня не виконував своїх посадових обов’язків держслужбовця за цей період.

Отже, за умовами, викладеними у запитанні, у держслужбовця не виникає право на додаткову відпустку, зокрема, за 10-й рік перебування на держслужбі, якщо вона повністю перебувала цей рік (з 30.03.2015 р. по 30.03.2016 р.) у соцвідпустці для догляду за дитиною.

Але зовсім інша справа із додатковою відпусткою за 11-й рік держслужби (з 30.03.2016 р. по 30.03.2017 р.).

У ситуації, наведеній у запитанні, держслужбовець вийшла з «декрету» у лютому 2017 року, тобто в період 11-го року стажу держслужби (30.03.2016 р. — 30.03.2017 р.). Отже, вона має право на додаткову відпустку за 11-рік держслужби тривалістю 7 календарних днів.

При цьому право на додаткову відпустку за 12-й рік держслужби тривалістю 8 календарних днів виникне у неї з 30.03.2017 р. Фактично вже з цієї дати у будь-який час вона може оформити собі вказану відпустку за 12-й рік держслужби.

Як бачимо, у цьому випадку у одному календарному році держслужбовець набув права на додаткову відпустку за стаж держслужби одразу за двома підставами: за 11-й і 12-й роки держслужби.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно