Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи має право держслужбовець на «комп’ютерну» відпустку

Мирний Іван, експерт з питань трудового законодавства
Держслужбовець Квітень, 2017/№ 4
В обраному У обране
Друк
Держслужбовець при виконанні своїх повноважень працює за комп’ютером. Чи має право на відпустку «від комп’ютера»?

Відразу розшифруємо: такого терміна, як «комп’ютерна» відпустка, трудове законодавство не містить. Під такою відпусткою в тому числі мається на увазі щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, надання якої передбачено п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Відповідно до п. 58 розд. XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку № 2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290, працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, установлену п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки.

Про віднесення до таких «машин» сучасних персональні комп’ютерів Мінсоцполітики в листах від 11.08.2014 р. № 348/13/166-14 і від 24.12.2013 р. № 152/13/82-13 надало ствердну відповідь.

Однак державні службовці хоча й працюють на персональних комп’ютерах, проте щорічна додаткова відпустка за роботу за комп’ютером їм не належить, оскільки тривалість щорічних відпусток для державних службовців визначається не Законом про відпустки, а Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII: ст. 57 та 58, і збільшена тривалість основної відпустки (30 календарних днів) та право на щорічну додаткову оплачувану відпустку за держстаж (до 15 календарних днів за умови досягнення відповідного стажу) враховує особливий характер праці державних службовців.

Надання інших додаткових щорічних відпусток, у тому числі за особливий характер праці (за роботу на комп’ютері), Законом № 889 не передбачено.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно