(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
 • № 11
 • № 10
 • № 9
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
5/31
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2017/№ 12

Про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 р. № 15

Лист Міністерства соціальної політики України від 02.06.2017 р. № 1038/0/102-17/281

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики розглянув <...> лист щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» (зі змінами) (далі — постанова № 15) і в межах компетенції повідомляє.

Згідно з переліком посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», посади керівників самостійних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій віднесено до групи 4 оплати праці.

Відповідно до Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 р. № 887, структурний підрозділ місцевої держадміністрації (далі — структурний підрозділ) утворюється головою місцевої держадміністрації, входить до її складу і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань. Структурний підрозділ підпорядкований голові місцевої держадміністрації, а також підзвітний і підконтрольний відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.

Рекомендаційний перелік структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації затверджено додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 р. № 606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій».

Вид структурних підрозділів (управління, відділ, сектор) та їх статус як юридичних осіб публічного права визначається головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації залежно від ступеня складності завдань відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 р. № 179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій».

Згідно з пунктом 31 цієї постанови у складі місцевих державних адміністрацій утворюються такі структурні підрозділи (якщо інше не передбачено законодавчими актами):

департамент — структурний підрозділ обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (крім їх апаратів), що утворюється для виконання основних завдань високого ступеня складності (багатогалузевість, багатофункціональність), координації роботи, пов’язаної з виконанням таких завдань, за умови, що в його складі буде не менш як два управління;

управління — структурний підрозділ місцевої державної адміністрації одногалузевого або однофункціонального спрямування, до складу якого входить не менш як два самостійних відділи;

відділ — структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації зі штатною чисельністю не менше ніж п’ять одиниць в обласній державній адміністрації та не менше ніж три одиниці у районній державній адміністрації;

сектор — структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації, функції якого неможливо поєднати з функціями інших структурних підрозділів, зі штатною чисельністю не менше ніж дві одиниці.

Іншого чинним законодавством не передбачено.

При цьому розміри посадових окладів керівників структурних підрозділів, наприклад, служби у справах дітей та сім’ї, визначаються залежно від кількості штатних одиниць на рівні відповідних структурних підрозділів (відділу, сектору).

З питань роз’яснення норм постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 р. № 179 рекомендуємо звернутись до Міністерства фінансів України.

Що стосується завідувача самостійного сектору районної державної адміністрації, то згідно зі Схемою посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затвердженою постановою № 15, розмір його посадового окладу визначається за групою 4 оплати праці, що за юрисдикцією «територія одного або кількох районів, міст обласного значення» складає 4300 гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 р. № 71 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15» (далі — постанова № 71) Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, приведено у відповідність до Схеми посадових окладів.

Норми постанови № 71 застосовуються з 01.01.2017 р., отже, посадові оклади на посадах державної служби мали бути перераховані з 01.01.2017 р. з урахуванням змін, затверджених цією постановою Кабінету Міністрів України, в тому числі посадові оклади державних службовців, які були переведені з одного державного органу в інший.

Директор департаменту О. Товстенко

працівники державних органів, оплата праці, місцеві державні адміністрації, керівники самостійних структурних підрозділів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті