Запис про роботу внесли до розділу «Відомості про нагородження»: виправляємо помилку

В обраному У обране
Друк
Богданова Анастасія, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Грудень, 2017/№ 12
Виявилося, що у працівника нашої установи у трудовій книжці всі сторінки розділу «Відомості про роботу» заповнені. Ми внесли запис про переведення на іншу посаду до розділу «Відомості про нагородження». Чи не є це помилкою?

На жаль, є.

У розділі «Відомості про нагородження» трудової книжки фіксують інформацію тільки про нагородження державними винагородами України та відзнаками України. Таке передбачає п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі — Інструкція № 58). Можливості вносити до цього розділу інші відомості ця Інструкція не допускає.

Проте вона попереджає: якщо всі сторінки відповідних розділів трудової книжки заповнені, її доповнюють вкладишем, який вшивають у трудову книжку (п. 3.1 Інструкції № 58).

Вкладиш, як і трудова книжка, має серію та номер. Та й заповнюють його (включаючи титульний аркуш) за місцем роботи працівника в такому самому порядку, що і трудову книжку.

Коли вносять відомості до відповідного розділу вкладиша, продовжують порядкову нумерацію записів трудової книжки. Наприклад, якщо в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки останній порядковий номер 32, то в аналогічному розділі вкладиша перший запис має бути під номером 33.

Ви внесли запис про переведення працівника на іншу посаду неналежним чином — не до вкладиша до трудової книжки, а до передбаченого для інших цілей розділу «Відомості про нагородження». Це свідчить про те, що при заповненні трудової книжки ви припустилися неточності. А отже, повинні її виправити. Як це зробити правильно? Розповідаємо.

Перший крок. Відкрийте розділ «Відомості про нагородження» трудової книжки і внесіть до нього виправний запис у порядку, передбаченому п. 2.10 Інструкції № 58, а саме:

— у графі 1 проставте черговий номер, наступний за порядком за номером останнього (у цьому випадку — неправильного) запису;

— у графі 2 зазначте дату створення виправляючого запису;

— у графу 3 впишіть: «Запис за № таким-то недійсний, як внесений помилково до іншого розділу трудової книжки».

Щоправда, мусимо попередити: п. 2.10 Інструкції № 58 регулює порядок виправлення неточного, неправильного запису тільки для тих ситуацій, коли такий запис спочатку було внесено до належного розділу трудової книжки.

Проте, на нашу думку, цілком логічно застосовувати цей порядок і у випадках, коли правильний за своїм змістом запис було внесено до неналежного розділу трудової книжки. Адже інших варіантів Інструкцією № 58 все одно не передбачено.

Другий крок. Заведіть вкладиш до трудової книжки, якщо його досі не було. У розділі «Відомості про роботу» вкладиша під порядковим номером, що настає за номером останнього запису в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки, повторіть той запис, який ви помилково включили до розділу «Відомості про нагородження».

Наведемо далі зразки правильних записів, виправного в розділі «Відомості про нагородження» і про переведення у вкладиші трудової книжки в розділі «Відомості про роботу».

№ запису

Дата

Відомості про нагородження

На підставі чого внесено запис (документ, його дата та номер)

число

місяць

рік

1

2

3

4

<…>

<…>

<…>

<…>

<…>

<…>

02

20

11

2017

Переведено на посаду бухгалтера I категорії

Наказ від 20.11.2017 р. № 121-ос

03

27

11

2017

Запис за № 2 недійсний, як внесений помилково до іншого розділу трудової книжки

№ запису

Дата

Відомості про прийом на роботу, переведення на іншу роботу та про звільнення (із зазначенням причин і з посиланням на статтю, пункт закону)

На підставі чого внесено запис (документ, його дата та номер)

число

місяць

рік

1

2

3

4

<…>

<…>

<…>

<…>

<…>

<…>

33

20

11

2017

Переведено на посаду бухгалтера I категорії

Наказ від 20.11.2017 р. № 121-ос

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити