(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/31
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2017/№ 12

За якою формою вести особову картку посадових осіб місцевого самоврядування: відповідає Нацдержслужба

Коментар до листа Нацдержслужби «Щодо ведення особових карток посадових осіб місцевого самоврядування» від 09.06.2017 р. № 5263/13-17

До 01.05.2016 р. і для держслужбовців, і для посадових осіб місцевого самоврядування при веденні особових карток використовували форму П-2ДС, затверджену наказом Мінстату від 26.12.95 р. № 343. Цю форму було розроблено під дію старого Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII.

Однак ситуація змінилася із набранням чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу), тобто с 01.05.2016 р. Річ у тім, що під цей новий Закон розроблено власну підзаконну нормативно-правову базу. Зокрема, наказом Нацдержслужби від 05.08.2016 р. № 156 (далі — наказ № 156) затверджено нову форму особової картки державного службовця.

Проте дія Закону про держслужбу не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування (п. 11 ч. 3 ст. 3 Закону про держслужбу). Через це і нову підзаконну нормативну базу, розроблену під цей новий Закон про держслужбу, недопустимо використовувати щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Виходить, що нову форму особової картки державного службовця, затверджену наказом № 156, не можна застосовувати щодо посадових осіб місцевого самоврядування. Про це зазначено у листі, що коментується.

Разом із тим зараз не існує форми особової картки, спеціально розробленої для посадових осіб місцевого самоврядування. А форма П-2ДС визнана такою, що втратила чинність згідно з наказом Держстату від 26.08.2016 р. № 154 (ср. 025069200).

За якою формою вести особову картку посадових осіб місцевого самоврядування? У листі, що коментується, Нацдержслужба рекомендує використовувати форму П-2ДС.

Справа у тому, що зараз на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затверджений постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 169. Так ось у п. 13 цього Порядку серед пакету документів, які треба подавати для участі у конкурсі, вказано форму П-2ДС. У той же час форма П-2ДС існує лише в одній редакції, що втратила чинність. Однак, враховуючи таку неоднозначну ситуацію, Нацдержслужба не проти застосування форми П-2ДС як рекомендованої.

Дійсно, форма П-2ДС визнана такою, що втратила чинність. Проте через відсутність альтернатив, на нашу думку, доцільно взяти за основу форму П-2ДС для ведення особових карток посадових осіб місцевого самоврядування.

Скоріше за все, такої рекомендації Нацдержслужби доведеться дослухатися аж до прийняття нового Закону про службу в органах місцевого самоврядування (проект Закону від 30.03.2015 р. № 2489), який й досі, на жаль, все ще очікує свого часу.

Крім того, у листі, що коментується, Нацдержслужба також відзначає: на посадових осіб місцевого самоврядування не поширюється розроблений під новий Закон про держслужбу Порядок ведення та зберігання особових справ державних службовців, затверджений наказом Нацдержслужби від 22.03.2016 р. № 64. Тому Нацдержслужба при формуванні особової справи посадової особи місцевого самоврядування рекомендує використовувати Порядок ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затверджений постановою КМУ від 25.05.98 р. № 731, який також визнано таким, що втратив чинність.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Держслужбовець».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 90.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 75.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
місцеве самоврядування, посадові особи, ведення особових карток, форма особової картки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті