«Чорнобильська» відпустка: надаємо та враховуємо нюанси

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового законодавства
Держслужбовець Листопад, 2017/№ 11
Для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи передбачені пільги і компенсації, у тому числі додаткові відпустки за місцем роботи. Які є нюанси надання таких відпусток працівникам зі статусом осіб, віднесених до 1 або 2 категорії постраждалих?

Так, для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи передбачені пільги і компенсації, у тому числі за місцем роботи, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХII (далі — Закон № 796). Унормовують право на додаткову відпустку, яка належить працівникам зі статусом осіб, віднесених до 1 або 2 категорії постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, п. 22 ч. 1 ст. 20 і п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 796.

Згідно з цими нормами особам, віднесеним до 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, належить додаткова відпустка зі збереженням зарплати тривалістю 14 робочих днів на рік. Тривалість цієї відпустки в календарних днях становить 16 (див. лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06).

Нюанси надання «чорнобильської» відпустки. Відзначимо, що Закон № 796 передусім визначає «чорнобильську» відпустку як пільгу і компенсацію. А ось згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) ця відпустка належить до інших видів відпусток, установлених законодавством (див. лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16).

Важливо! Додаткова відпустка, що надається особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, не належить до виду щорічних відпусток.

Отже, на порядок надання «чорнобильської» відпустки не поширюються правила надання щорічної відпустки. Це означає, що додаткову відпустку, належну особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи:

— надають один раз протягом календарного року. Тобто починаючи з кожного нового календарного року у працівників із статусом осіб 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи виникає право на «чорнобильську» відпустку тривалістю 16 календарних днів;

— не переносять на наступний рік при невикористанні «чорнобильської» відпустки в поточному календарному році. Наприклад, працівник не скористався 16 календарними днями «чорнобильської» відпустки у 2017 році. З початком 2018 року він може скористатися 16 календарними днями такої відпустки в рахунок уже 2018 року, а ось невикористані дні «чорнобильської» відпустки за 2017 рік «згорають»;

— не подовжують на святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП), що припали на період цієї відпустки. Пояснимо на прикладі: працівникові надають «чорнобильську» відпустку з 25.12.2017 р. Від цієї дати відраховуємо рівно 16 календарних днів. Виходить, останнім днем такої відпустки є 09.01.2018 р. Тобто ми не подовжуємо період «чорнобильської» відпустки на 2 святкові дні (01.01.2018 р. — Новий рік і 07.01.2018 р. — Різдво Христове), що припали на її період;

— вважають наданою за той календарний рік, на який припадає початок такої відпустки (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06). Наприклад, працівникові надана «чорнобильська відпустка» з 25.12.2017 р. по 09.01.2018 р. Так от, уся ця відпустка вважається наданою в рахунок 2017 року. Отже, у 2018 році такий працівник може скористатися «чорнобильською» відпусткою повної тривалості — 16 календарними днями, які вже надаватимуться за 2018 рік;

— не ділять на частини. Так, «чорнобильську» відпустку надають працівникам виключно тривалістю 16 календарних днів;

— не подовжують і не переносять на інший період, якщо на період «чорнобильської» відпустки припав період тимчасової непрацездатності працівника, а також при настанні інших обставин, зазначених у ч. 1 і 2 ст. 11 Закону № 504/96;

— надають повної тривалості незалежно від часу роботи працівника у роботодавця;

— не компенсують невикористані дні при звільненні або в період трудових відносин з роботодавцем.

Увага! «Чорнобильську» відпустку надають працівникам тільки за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом така відпустка не надається. Це підтверджує і Мінсоцполітики в листі від 18.05.2011 р. № 164/13/116-11.

Річ у тому, що роботодавцеві витрати на оплату додаткової відпустки працівників-чорнобильців і нараховану суму ЄСВ на таку оплату згодом відшкодовує орган соцзахисту відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936. Саме в п. 5 цього Порядку і зазначено, що відшкодування вказаних витрат належить тільки тому роботодавцеві, у якого працівник-чорнобилець працює за основним місцем роботи.

Звідси і висновок: «чорнобильська» відпустка належна тільки за основним місцем роботи, а за сумісництвом (зовнішнім, внутрішнім) — ні. На час такої додаткової відпустки, наданої за основним місцем роботи, за сумісництвом працівник продовжує виходити на роботу або за бажанням може оформити відпустку без збереження зарплати на підставі п. 14 ч. 1 ст. 25 Закону № 504/96 («сумісникам — на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи»).

«Чорнобильська» відпустка VS «бойова» відпустка. Зазначимо про ситуацію, коли працівник має статус особи 1 або 2 категорії постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи і одночасно статус учасника бойових дій / інваліда війни згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551). У такому разі працівник претендує одночасно на додаткову «чорнобильську» відпустку тривалістю 16 календарних днів і додаткову відпустку як учасник бойових дій / інвалід війни тривалістю 14 календарних днів (ст. 162 Закону № 504/96).

Чи може працівник в одному календарному році скористатися і «чорнобильською», і «бойовою» відпусткою? Відповідь Мінсоцполітики — ні (див. лист від 18.08.2016 р. № 454/13/116-16).

Пов’язано це з тим, що обидві ці відпустки визначені як пільга: «чорнобильська» відпустка — згідно із Законом № 796, а «бойова» відпустка — згідно із Законом № 3551. А ст. 60 Закону № 796 встановлено, що особі, яка має право на пільги як постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і пільги згідно з іншими законодавчими актами України, надають пільги за вибором такої особи відповідно до одного із законів України.

Звідси й думка Мінсоцполітики: працівник-чорнобилець 1 або 2 категорії, який одночасно є учасником бойових дій / інвалідом війни, повинен вибрати вид відпустки, якою він бажає скористатися за основним місцем роботи в календарному році, — «чорнобильська» або «бойова».

Працівник захворів у «чорнобильській» відпустці. Ще раз відзначимо: «чорнобильська» відпустка не віднесена до виду щорічних. З цієї причини вона не підлягає продовженню або перенесенню на інший період на кількість днів тимчасової непрацездатності, що припали на період такої відпустки.

Тобто дні хвороби працівника, що припали на період «чорнобильської» відпустки, вважаються днями саме цієї «чорнобильської» відпустки. Отже, за дні тимчасової непрацездатності працівника, які припали на період «чорнобильської» відпустки, лікарняні не виплачують.

Наприклад, працівникові надана «чорнобильська» відпустка з 30.10.2017 р. по 14.11.2017 р. Згідно з листком непрацездатності працівник хворів з 13.11.2017 р. по 21.11.2017 р. У такому разі за дні хвороби 13.11.2017 р. і 14.11.2017 р. лікарняні не виплачують, оскільки ці дні припали на «чорнобильську» відпустку. А ось за дні хвороби з 15.11.2017 р. по 17.11.2017 р. виплачують лікарняні за рахунок роботодавця, а за дні хвороби з 18.11.2017 р. по 21.11.2017 р. — допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду соцстраху.

Оформляємо «чорнобильську» відпустку. Для оформлення додаткової відпустки працівник-чорнобилець подає заяву і додає копію посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, з присвоєнням відповідної категорії. На підставі таких документів роботодавець за основним місцем роботи видає наказ про надання працівникові «чорнобильської» відпустки. У табелі обліку використання робочого часу період такої відпустки позначають буквеним кодом «Ч» або цифровим — «10» (наказ Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити