Працівник-новачок: визначаємо «базовий» місяць

В обраному У обране
Друк
Лаврентьєва Жанна, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Департаменту рівня життя та моніторингу соціального розвитку Міністерства соціальної політики України
Держслужбовець Листопад, 2017/№ 11
З 10 листопада 2017 року на роботу до бюджетної установи був прийнятий працівник (11-й тарифний розряд за ЄТС). Посадовий оклад — 3152 грн. Як правильно визначити «базовий» місяць для такого новоприйнятого працівника: чи треба орієнтуватися на місяць, що передує місяцю прийняття його на роботу? Чи потрібно індексувати його зарплату в листопаді 2017 року?

З 1 грудня 2015 року набули чинності зміни, внесені в Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), постановою КМУ від 09.12.2015 р. № 1013. Зокрема, для новоприйнятих працівників ввели норму, згідно з якою обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації здійснюється з місяця, що йде за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник (п. 102 цього Порядку). Тобто зараз розрахунок ІСЦ не залежить від місяця прийняття працівника до установи, організації, підприємства. Важливий саме місяць, в якому підвищений посадовий оклад за посадою, яку обіймає новачок.

Важливо! При визначенні «базового» місяця для індексації новоприйнятих працівників слід орієнтуватися на місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою.

Зверніть увагу! Для новоприйнятих працівників Порядком № 1078 не передбачено збереження індексації-різниці (фіксованої індексації), яку отримував попередній працівник, що працював на цій посаді.

Тому новоприйнятий працівник матиме право на поточну індексацію зарплати. Тобто «базовим» для нього буде місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою.

Приклад. 10 листопада 2017 року працівник прийнятий на роботу до бюджетної установи. Посадовий оклад складає 3152 грн. (11-й тарифний розряд).

Для новоприйнятого працівника застосовуємо п. 102 Порядку № 1078, тобто орієнтуємося на останнє підвищення окладу за займаною посадою. Для працівників з оплатою за Єдиною тарифною сіткою підвищення окладів було з 1 січня 2017 року згідно з постановою КМУ «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 р. № 1037. Тобто «базовим» місяцем для працівників з оплатою за ЄТС буде січень 2017 року.

У листопаді 2017 року коефіцієнт поточної індексації для «базового» січня 2017 року складає 6,9 %, а сума поточної індексації за повністю відпрацьований місяць — 116,20 грн. (1684 грн. х 6,9 %) .

Оскільки для новоприйнятого працівника орієнтуємося на місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою — січень 2017 року, то вже в першому місяці роботи (листопаді 2017 року) він має право на індексацію зарплати.

Водночас йому буде нарахована не вся сума індексації, а лише її частина, оскільки він прийнятий на роботу з 10 листопада. Річ у тому, що згідно з абз. 7 п. 4 Порядку № 1078 суму індексації розраховують за повністю відпрацьований місяць на повну ставку. А якщо місяць відпрацьований не повністю або відпрацьований повністю, але працівник працює в режимі неповного робочого часу, то суму індексації треба розрахувати пропорційно відпрацьованому часу / зайнятості (див. лист Мінсоцполітики від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16).

Отже, сума індексації за листопад 2017 року з урахуванням фактично відпрацьованого часу дорівнює:

116,20 грн. : 22 роб. дн. х 15 роб. дн. = 79,23 грн.,

де 22 — кількість робочих днів за графіком роботи в листопаді 2017 року;

15 — фактично відпрацьовані працівником робочі дні в листопаді 2017 року з дати прийняття на роботу (з 10.11.2017 р.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити