Як батьку піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового законодавства
Держслужбовець Жовтень, 2017/№ 10
На підставі яких документів батько дитини може піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років?

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років є соціальною відпусткою. Право скористатися нею настає в працюючої матері після закінчення її відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Утім, цю відпустку можуть повністю або частково використати родичі дитини: батько, бабуся, дідусь, інші родичі, які фактично здійснюють догляд за дитиною (ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Але (!) можливо це лише за умови, що мати дитини мала право на таку відпустку, але не скористалася ним або перервала відпустку і вийшла на роботу до роботодавця.

Якщо доглядати за дитиною до 3 років буде її батько, тоді, щоб піти у відпустку для догляду, він повинен надати своєму роботодавцю:

— заяву про надання відпустки для догляду за дитиною;

— довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона перервала відпустку для догляду за дитиною і приступила до роботи (із зазначенням дати виходу на роботу), або про те, що ця відпустка їй не надавалася (ч. 4 ст. 20 Закону про відпустки). На необхідність наявності цієї довідки звертає увагу і Мінсоцполітики в листі від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16 (ср. 025069200).

Надання відпустки для догляду за дитиною батьку дитини оформляють наказом (розпорядженням) роботодавця. На період цієї відпустки за батьком дитини зберігається місце роботи (посада). За бажанням батько дитини в період такої відпустки може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років батьку дитини «не світить», якщо мати дитини:

— не перериваючи відпустку для догляду за дитиною, виходить на роботу на умовах неповного робочого часу або працює вдома;

— перебуваючи в такій відпустці, захворіла і за висновком лікаря не може здійснювати догляд за дитиною або народжує ще одну дитину. У цьому випадку відпустка для догляду за дитиною не переривається, а батьку дитини, який за нею доглядатиме, лікар-педіатр видасть листок непрацездатності.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити