(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/28
Держслужбовець
Держслужбовець
Жовтень , 2017/№ 10

Вченому — світ, а невченому — тьма: чи «світить» працівнику-суміснику оплачувана навчальна відпустка

http://tinyurl.com/y5rhenyq
Працівник має основне місце роботи і місце роботи за сумісництвом в одній установі (внутрішній сумісник). Цей працівник навчається заочно на 3 курсі у вищому навчальному закладі. Він надав довідку-виклик для складання сесії та заяву про надання йому додаткової оплачуваної навчальної відпустки тривалістю 20 календарних днів з 09.10.2016 р. Чи надавати оплачувану навчальну відпустку цьому працівнику за тією посадою, на якій він працює як сумісник?

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах за заочною або вечірньою формою навчання, передбачено надання за місцем роботи додаткової оплачуваної навчальної відпустки.

Тривалість цієї відпустки для працівників, які навчаються заочно на 3 курсі у виші на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, становить до 40 календарних днів протягом навчального року (п. 2 ч. 1 і ч. 6 ст. 216 КЗпП, п. 2 ч. 1 і ч. 6 ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Для оформлення додаткової оплачуваної навчальної відпустки працівник має надати роботодавцю заяву про надання йому цієї відпустки та довідку-виклик, що видається працівнику-студенту у виші.

Починаючи з 2017/2018 навчального року виші повинні видавати довідку-виклик за формою № Н-5.01, затвердженою наказом МОН від 06.06.2017 р. № 794.

На підставі заяви від працівника і довідки-виклику роботодавець готує наказ про надання працівнику додаткової оплачуваної навчальної відпустки.

Однак працівнику можна оформити додаткову оплачувану навчальну відпустку виключно за основним місцем роботи. Підставою для такого висновку служить норма ст. 217 КЗпП: на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням (у тому числі на заочній або вечірній формі навчання у виші) за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня зарплата.

Як бачимо, законодавчим приписом передбачено збереження середньої зарплати за період навчальної відпустки лише за основним місцем роботи. Тоді як про місце роботи за сумісництвом мова не йде, що означає: надання додаткових оплачуваних навчальних відпусток за місцем роботи за сумісництвом (зовнішнім або внутрішнім) чинним законодавством не передбачено.

Про це вказано у листах Мінсоцполітики від 12.09.2016 р. № 1294/13/84-16 і від 16.05.2006 р. № 172/13/116-01 (ср. 025069200).

На період додаткової оплачуваної навчальної відпустки, наданої за основним місцем роботи, працівник за сумісництвом за бажанням може оформити відпустку без збереження зарплати на підставі п. 14 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки («сумісникам — на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи»).

Таким чином, у випадку, наведеному у запитанні, працівнику надають додаткову оплачувану навчальну відпустку лише за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом працівник не має права на додаткову оплачувану навчальну відпустку.

Натомість на період додаткової оплачуваної навчальної відпустки за основним місцем роботи цей працівник за сумісництвом може: продовжувати виходити на роботу або за бажанням оформити відпустку без збереження зарплати на термін до закінчення додаткової оплачуваної навчальної відпустки за основним місцем роботи.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
працівник-сумісник, оплачувана навчальна відпустка, довідка-виклик для складання сесії додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті