Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо рішення про призначення на посади державної служби*

Держслужбовець Вересень, 2017/№ 9
В обраному У обране
Друк
Лист Національного агентства України з питань державної служби від 12.05.2017 р. № 4302/12-17

* Назва редакційна. — Прим. ред.

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло Ваше звернення [...] щодо надання роз’яснення окремих положень законодавства про державну службу.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Оскільки зазначене у Вашому зверненні питання не відноситься до публічної інформації, повідомляємо, що відповідь Вам надається в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян».

Частиною п’ятою статті 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» передбачено, що керівники та заступники керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади призначаються на посади та звільняються з посад керівником центрального органу виконавчої влади відповідно до законодавства про державну службу.

Кандидатури на посади керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади погоджуються з головами місцевих державних адміністрацій, якщо інше не передбачено законом.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 року № 45, якою був затверджений порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2016 року № 465.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон), вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України па посяду державної служби за результатами конкурсу.

Статтею 31 Закону передбачено, що на посаду державної служби призначається переможець конкурсу. Рішення про призначення на посади державної служби категорій «Б» і «В» приймається керівником державної служби.

Рішення про призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та за результатами перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 26 грудня 2008 року № 758-0-2-08-19 у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання.

Зважаючи на викладене, на думку НАДС, призначення керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади можливе без погодження з відповідними головами місцевих державних адміністрацій.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

Голова К. О. Ващенко

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць