Період «мобілізаційної» військової служби: чи вносити запис про це до трудової книжки

В обраному У обране
Друк
Тубелець Олексій, головний спеціаліст відділу з питань регулювання трудових відносин Юридичного департаменту Міністерства соціальної політики України
Держслужбовець Вересень, 2017/№ 9
Спеціаліст районної ради проходив військову службу за призовом під час мобілізації з 12.01.2015 р. по 13.10.2016 р. Цей працівник повернувся до роботи в жовтні 2016 року, має посвідчення учасника бойових дій. Зараз цей спеціаліст звернувся до відділу кадрів з проханням внести до його трудової книжки запис про проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації. Чи необхідно задовольнити таке прохання працівника?

Щоб відповісти на це запитання, перш за все слід звернутися до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).

У п. 2.19 цієї Інструкції вказано:

«До трудових книжок за місцем роботи вносяться окремим рядком з посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів такі записи:

а) про час служби у складі Збройних Сил України та інших військах, де на тих, які проходять службу, не поширюється законодавство про працю і державне соціальне страхування, із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення із служби;

<…>

Передбачені цим пунктом записи вносяться до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на даному підприємстві».

Зауважимо, що ця норма — єдиний припис в Інструкції № 58 з приводу занесення до трудової книжки запису про проходження військової служби. При цьому Інструкція № 58 не містить окремих вказівок з приводу внесення до трудової книжки відомостей про проходження військової служби за призовом під час мобілізації (у тому числі на території проведення АТО).

Так ось п. 2.19 Інструкції № 58 передбачено внесення до трудової книжки запису про проходження військової служби до внесення записів про роботу у цьому закладі (установі, організації). Тобто по суті ця норма стосується виключно працівників, які тільки працевлаштовуються до установи. Наприклад, особа не працювала на час призову під час мобілізації на військову службу. Обмовимося, що на таку особу не поширюється дія ч. 3 ст. 119 КЗпП (ср. 025069200). Якщо така особа після демобілізації укладе трудовий договір з установою (організацією, закладом), то роботодавець може здійснити у трудовій книжці запис про проходження військової служби на підставі п. 2.19 Інструкції № 58, а уже потім — запис про прийняття на роботу.

У ситуації, що розглядається, обставини зовсім інші.

Річ у тім, що в наведеному випадку особа вже працювала на момент, коли її призвали на військову службу під час мобілізації з гарантіями за ст. 119 КЗпП. Тож на цього працівника не поширюються приписи п. 2.19 Інструкції № 58.

Увага! Якщо працівник був працевлаштований на час призову на військову службу під час мобілізації, то за місцем роботи запис про проходження ним такої військової служби не вноситься до трудової книжки.

При цьому гарантії і пільги «бійцям»-працівникам за місцем роботи надаються на підставі військового квитка та/або посвідчення учасника бойових дій.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити