Компенсація за невикористану відпустку, перерахована з попереднього місця роботи, на новому місці роботи не враховується при обчисленні лікарняних (декретних)

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Вересень, 2017/№ 9
Коментар до листа Міністерства соціальної політики України від 25.11.2015 р. № 1531/13/84-15

Бувають ситуації, коли працівник при звільненні за переведенням на інше місце роботи просить перерахувати належну йому компенсацію за невикористану відпустку новому роботодавцю. Така можливість передбачена ч. 3 ст. 24 Закону про відпустки.

У чому плюси цієї ситуації для працівника? На новому місці роботи він може піти у щорічну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного строку безперервної роботи (п. 8 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки). При цьому до «відпускного» стажу роботи буде зараховано час, за який він не використав відпустку за попереднім місцем роботи (ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки).

Але якщо працівник бачить у перерахуванні компенсації на нове місце роботи плюси, то бухгалтеру така компенсація завдає чимало клопоту.

Одне з нагальних у цій ситуації запитань таке: чи враховувати суму такої компенсації при розрахунку середньоденної зарплати для обчислення лікарняних або декретних? Відповідь на це запитання і надається в листі Мінсоцполітики, що коментується.

Розрахунок середньоденної зарплати для оплати періоду тимчасової непрацездатності або відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами здійснюється згідно з Порядком № 1266.

Новий роботодавець розраховуватиме її виходячи з виплат, нарахованих у розрахунковому періоді, з яких сплачений ЄСВ.

Нагадаємо, що в загальному випадку розрахунковий період дорівнює 12 календарним місяцям знаходження в трудових стосунках (з першого до першого числа) за останнім місцем роботи застрахованої особи, які передують місяцю настання страхового випадку (п. 25 Порядку № 1266).

Якщо особа перебувала в трудових стосунках менше 12 місяців, то розрахунковим періодом будуть фактично відпрацьовані календарні місяці (з 1 до першого числа) (п. 26 Порядку № 1266).

Що стосується компенсації за невикористану відпустку, яка була перерахована попереднім роботодавцем новому, то вона при розрахунку середньої зарплати для оплати періоду тимчасової непрацездатності або «декретної» відпустки не враховується. Такий висновок робить Мінсоцполітики в листі, що коментується.

Річ у тім, що нарахування такої компенсації було здійснене попереднім роботодавцем. Саме він нарахував і сплатив із цієї суми єдиний соціальний внесок. А оскільки розрахунок суми лікарняного робить новий роботодавець, і отримана компенсація їм не нараховувалася, відповідно, і ЄСВ з неї не стягувався, то брати її до розрахунку «лікарняної» і «декретної» середньої зарплати він не може.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити