Теми статей
Обрати теми

«Топ, топ, топает малыш...», або Про зміни до деяких недитячих законів

Мацокін Андрій, головний редактор всеукраїнського видання «Держслужбовець» і спецвипуску «Юридичні практики»
Враховуючи те, що державні службовці та народні обранці мають відповідати підвищеним вимогам щодо їх моральних якостей, бути прикладом для інших громадян, зокрема, у питаннях виховання та утримання дітей, законодавець нещодавно створив умови для допуску до зайняття посад та участі у виборах лише тих осіб, які належним чином виконують обов’язки з утримання своїх дітей. Тож з урахуванням того, що відповідні норми набудуть чинності 28.08.2018 р., у цьому матеріалі розглянемо зміни до законів, які стосуються проходження деякими особами публічної служби.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 2475 — Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII.

Закон № 889 — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.

Закон № 794 — Закон України «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 р. № 794-VII.

Закон № 3166 — Закон України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 р. 3166-VI.

Закон № 1700 — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VIII.

Закон № 595 — Закон України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 р. № 595-VIII.

Закон № 93 — Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. № 93-IV.

Метою Закону № 2475 є, зокрема, створення економічних передумов для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом.

Цим законом посилена відповідальність за несплату аліментів та збільшено строк звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти. Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, Законом встановлено адміністративну відповідальність та передбачено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, а у разі злісного ухилення — кримінальну відповідальність та передбачити покарання у вигляді позбавлення волі.

Крім того, Законом № 2475 запроваджується необхідність подання заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців для осіб, які матимуть намір входити до складу Кабінету Міністрів України, займати посади державної служби категорії «А» та «Б», заступників міністра, а також реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад (відповідні зміни внесено до законів № 889, 794, 93 тощо).

Тож давайте більш детально розглянемо запропоновані законодавцем зміни у порівняльній таблиці.

Чинна редакція

Майбутня редакція

Закон № 889

Стаття 19. Право на державну службу

1. Право на державну службу мають повнолітні громадяни України, які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче:

...

Редакція відсутня

3. Під час реалізації громадянами права на державну службу не допускаються будь-які форми дискримінації, визначені законодавством








Стаття 19. Право на державну службу

1. Право на державну службу мають повнолітні громадяни України, які вільно володіють державною мовою та яким присвоєно ступінь вищої освіти не нижче:

...

3. На посаду державної служби категорії «А» або «Б» не може вступити особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

4. Під час реалізації громадянами права на державну службу не допускаються будь-які форми дискримінації, визначені законодавством

Стаття 25. Документи для участі у конкурсі

1. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає в установленому порядку до конкурсної комісії такі документи:

...

Редакція відсутня









4. Державні службовці державного органу, в якому проводиться конкурс, які бажають взяти участь у конкурсі, подають лише заяву про участь у конкурсі.

Редакція відсутня











Стаття 25. Документи для участі у конкурсі

1. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає в установленому порядку до конкурсної комісії такі документи:

...

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «А» або «Б», також подає до конкурсної комісії заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

4. Державні службовці державного органу, в якому проводиться конкурс, які бажають взяти участь у конкурсі, подають лише заяву про участь у конкурсі.

Державні службовці державного органу, в якому проводиться конкурс, та які бажають взяти участь у цьому конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» або «Б», подають заяву про участь у конкурсі та заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання

Стаття 84. Припинення державної служби у разі втрати державним службовцем права на державну службу або його обмеження

1. Підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є:

...

Редакція відсутня







2. У випадках, зазначених у пунктах 1 — 4 частини першої цієї статті, суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту, передбаченого цією статтею, якщо інше не встановлено законом, а у випадку, зазначеному у пункті 5 частини першої цієї статті, — у порядку, визначеному статтею 32 цього Закону

Стаття 84. Припинення державної служби у разі втрати державним службовцем права на державну службу або його обмеження

1. Підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є:

...

6) наявність у державного службовця, який займає посаду державної служби категорії «А» або «Б», заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

2. У випадках, зазначених у пунктах 1 — 4, 6 частини першої цієї статті, суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту, передбаченого цією статтею, якщо інше не встановлено законом, а у випадку, зазначеному у пункті 5 частини першої цієї статті, — у порядку, визначеному статтею 32 цього Закону

У ч. 2 ст. 9 Закону № 3166 абз. 1 після слів «Перший заступник міністра» доповнено словами «заступники міністра»; після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту: «Пропозиція міністра про звільнення з посади першого заступника міністра та заступників міністра повинна бути внесена у разі наявності у них заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання».

Відповідно до змін внесених до Закону № 794, не може бути призначена на посаду члена Кабінету Міністрів України особа, яка має судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, або особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідні зміни були внесені до законів № 1700, «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про прокуратуру», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», «Про Державне бюро розслідувань» щодо призначення осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини.

Зверніть увагу, що:

повноваження депутата місцевої ради (Закон № 93) тепер можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв’язку з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

умови реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад, сільських, селищних голів та старост (№ 595) також були змінені. Відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів за умови подання до комісії заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі