Мінсоцполітики не відступає від своєї позиції: індексація «всередині» МЗП

В обраному У обране
Друк
Руда Тетяна, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Лютий, 2018/№ 2
Коментар до листа Мінсоцполітики від 02.01.2018 р. № 50/0/2-18/28

Отже, перед вами відповідь фахівців Мінсоцполітики з приводу включення/невключення суми індексації в суму зарплати за відпрацьований час для порівняння її з МЗП.

Прямої відповіді, такої, яка була у відкликаному листі Мінсоцполітики від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2017, № 8, с. 13), у листі, що коментується, немає. Але і без нього цілком зрозуміло, що, на думку Мінсоцполітики, сума індексації включається у виплати, які повинні враховуватися в зарплаті при забезпеченні її мінімального розміру.

Чому зрозуміло? Та тому, що, по-перше, у листі зазначено, що частиною другою ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) визначений вичерпний перелік виплат, які не включаються в суму зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Серед цих виплат суми індексації немає.

По-друге, для того щоб дійти висновку, що сума індексації не включається в МЗП, треба навести обґрунтування, посилаючись на інші норми Закону про оплату праці, що в листі не зроблено.

Ну і по-третє, у листі немає чіткої відповіді — відповіді про те, що сума індексації не включається в суму зарплати для визначення доплати до МЗП.

Це усе говорить про одне — незважаючи на відгук листа Мінсоцполітики від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282, позиція працеоплатного відомства не змінилася. Як і раніше, суму індексації слід включати «всередину» МЗП.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити